8. Eko Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej Ambasadora

Opublikowane w śr., 15/01/2020 - 09:19

W sobotę 11 stycznia w Pietrowicach Wielkich koło Raciborza odbył się już po raz ósmy Cross po Ziemi Pietrowickiej.

Trasa sobotnich zawodów podobnie jak w latach ubiegłych przebiegała po uroczych terenach gminy Pietrowice Wielkie.

Mocno pofałdowana trasa z dużą liczbą podbiegów dała się mocno we znaki biegaczom. Na szczęście pogoda w tym roku okazała się dla nich łaskawa.

Na starcie sobotniego biegu stanęło ponad 250 zawodników, żywiołowo dopingowanych przez licznie zgromadzonych kibiców.

Zwycięzcą biegu wśród mężczyzn został Mateusz Pawełczak ze Złochowic, który dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 32 minut i 35 sekund. Natomiast wśród pań triumfowała Barbara Noga z Wilkowiecka z czasem 38:36.

Na mecie na każdego uczestnika biegu czekał piękny pamiątkowy medal, zaś. na zwycięzców atrakcyjne nagrody oraz piękne puchary. Na zakończenie imprezy odbył się quiz z nagrodami

Rodzinna atmosfera i perfekcyjna organizacja powodują, że co roku na starcie biegu pojawia się liczna grupa biegaczy. Reasumując była to bardzo udana impreza biegowa, za co wszystkim organizatorom, wolontariuszom oraz sponsorom należą się duże słowa uznania.