8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odwołany!


Opublikowane w śr., 25/03/2020 - 19:46

W obliczu "stałego zagrożenia epidemicznego i niemożności przewidzenia terminu jego zakończenia", organizatorzy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu - planowy start 20 czerwca - poinformowali o "konieczności odwołania tegorocznego biegu".

– W sytuacji, w której znalazł się nie tylko Wrocław, ale też Polska i cała Europa, przeprowadzenie imprezy z udziałem 13 000 zawodników z ponad 30 krajów, zbliżonej liczby kibiców oraz kilku tysięcy wolontariuszy (niejednokrotnie uczniów szkół lub seniorów), jest niewskazane i niebezpieczne – wskazuje Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław w komunikacie.

Wszyscy biegacze, którzy posiadają nadane numery startowe, zachowają je do kolejnej edycji imprezy, która odbędzie się w przyszłym roku. Opcja rezygnacji ze startu i całkowitego zwrotu kosztów pojawi się niebawem – zachęcamy jednak do pozostawienia pakietu i uniknięcia konieczności ponownego zakupu! – zachęcają gospodarze imprezy.

– To dla nas naprawdę trudna i bolesna decyzja – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor imprezy. – Wielu organizatorów rozważa połączenie półmaratonu z maratonem. My nie uznajemy żadnych półśrodków. Wiemy, patrząc na ogromne zainteresowanie 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem i słuchając głosów zawodników, że tylko specyficzny klimat nocy w Stolicy Dolnego Śląska gwarantuje zachowanie tożsamości naszej imprezy. To oznacza, że aby zapewnić maksymalną jakość wrocławskiego półmaratonu i bezpieczeństwo wszystkich biegaczy i zaangażowanych w organizacje pracowników, wolontariuszy i służb publicznych jedynym rozwiązaniem jest odwołanie tegorocznej edycji.

– Ze swojej strony - organizatora i biegacza jednocześnie - zachęcam do pozostawienia swoich numerów startowych i startu w przyszłorocznej imprezie. Pamiętajmy, że dostosowując się do rozporządzeń administracyjnych działamy nie tylko w swoim interesie, ale i dbamy o swoich najbliższych – często osoby starsze, czy z osłabioną odpornością. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, pokonajmy razem zagrożenie i wróćmy silniejsi za rok – dodaje Gęstwa. 

Informacje szczegółowe o procedurach zwrotów będą niebawem dostępne na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl.

– Serdecznie prosimy o wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji – proszą gospodarze imprezy.

źródło: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce