Rozchwytywany 8. Tyski Półmaraton. Najniższe wpisowe tylko do 1 czerwca


Opublikowane w sob., 25/05/2019 - 14:19

Mniej niż sto dni pozostało do rozpoczęcia 8. Tyskiego Półmaratonu. Jest to jedna z prężniej rozwijających się imprez biegowych na Śląsku. Zgłoszenia trwają, ale do dyspozycji biegaczy jest już tylko 1/3 pakietów startowych. Lista zgłoszeń to już ponad 1000 osób z całej Polski! Start 1 września.

Rok temu w półmaratonie wzięły udział 1274 osoby. Zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski z czasem 1:08:52. Natomiast wśród pań najlepsza była Aleksandra Brzezińska z rezultatem 1:17:05. Dla porównania, w pierwszej edycji rozgrywanej w 2012 roku finiszowało 411 uczestników. Licząc biegi dzieci i młodzieży, pobiegło wówczas ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku! – W półmaratonie wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec – wyliczają organizatorzy ze Stowarzyszenia Promocji lekkiej Atletyki w Tychach.

Teraz gospodarze także liczą na wysoką frekwencję i wysoki poziom sportowy. W sferze logistycznej robią wiele, by ten plan się ziścił.

Trwają zapisy do imprezy. Do wyboru pakiet standard lub z koszulką. Do 1 czerwca cena wynosi odpowiednio 45 i 80 zł. Później kwota wzrasta.

- Limit 1500 uczestników bardzo szybko się wyczerpuje, a niższe opłaty obowiązują już tylko do 1 czerwca - warto się spieszyć z zapisami! - zachęcają gospodarze imprezy. Dziś poinformowali, ze lista startowa zapełniona jest już w 2/3!

„Pokaż ogień… i dołącz do TYCH najlepszych” – to hasło przyświecać będzie zawodnikom ósmego Tyskiego Półmaratonu. - Ognisty Feniks rozgrzeje biegowego ducha na trasie w chwilach kryzysu aby każdy „powstał z popiołów” i rozpalony żądzą biegania wpadł na metę! - zapowiadają gospodarze.

Zmaganiom na głównym dystansie towarzyszyć będą biegi dla dzieci i zajęcia sportowe, masaże, pokazy sprzętu i produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych. est o co walczyć. Organizatorzy przygotowali nagrody w klasyfikacji open, dla najlepszych Polaków, dla najlepszych Tyszan, w kategoriach wiekowych. - Na bieg zapraszamy również biegaczy z dzieckiem w wózku dla których mamy osobną klasyfikację! - zachęcają w SPLA.

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Promocji lekkiej Atletyki w Tychach (www.spla.com.pl).

Zapraszamy!

Portal www.FestiwalBiegow.pl objął patronat medialny nad imprezą - niebawem kolejne informacje.

Źródło: Organizator / RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce