9. Bieg Wegański za pasem. "Dla wszystkich"


Opublikowane w ndz., 16/09/2018 - 16:59

Wielkimi krokami zbliża się kolejna - dziewiąta już - edycja Biegu Wegańskiego. - Wracamy nad Wisłę aby biegać, rozciągać się i delektować roślinnymi smakami. Dla biegaczy przygotowaliśmy 300 pakietów - zapisy trwają - zapraszają organizatorzy.

- Jesienią biegniemy rodzinnie i towarzysko, w towarzystwie psów i dzieci lub żeby się ciut pościgać, bo trasa precyzyjnie wymierzona. Dystans wspólny, 5 km, na mecie medal i jesienne owoce, po drodze woda i izotonik. W tym roku bez pomiaru czasu, za to z niższą ceną: 35 zł.

W pakiecie m.in. imienny numer i kosmetyki od #AAvegan. 

W Biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wyborów etycznych i kulinarnych. Wystartuj i przekonaj się, że zgodnie z przewodnim motto wydarzenia, naprawdę jest „łatwiej niż myślisz” – przebiec 5 km i zaprzyjaźnić się z roślinną kuchnią. Zapraszamy wegan do biegania, a biegaczy do spróbowania nowych smaków.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

ZABIEGANY TARG WEGAŃSKI – spróbuj roślinnych smaków! Zabiegany Targ Wegański to przede wszystkim roślinna i zdrowa uczta dla podniebienia. Wegańskie makarony, pizze, falafele, zapiekanki, pierożki, desery, lody i koktajle - to przedsmak tego, co zaoferują wystawcy spośród roślinnych dań świata. Na Targu kupić będzie można też odzież, książki i akcesoria sportowe.

Joga dla każdego: zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi – dla początkujących i zaawansowanych, a także na sesję dedykowaną biegaczom

Warsztat SLOW JOGGING: Przed biegiem głównym na dystansie na 5 km profesjonalny trener poprowadzi instruktaż slow-joggingu, na który zapraszamy osoby mniej doświadczone w tej dyscyplinie.

Bieg wolontariuszy z psami z Palucha – znajdź psa, któremu chciałbyś dać dom. Na linii startu Biegu stanie liczne grono wolontariuszy z psami z Palucha, które czekają na adopcję. W pełni resocjalizowane i gotowe do adopcji czekają na swój szczęśliwy dzień. Wolontariuszy z Palucha można poznać po charakterystycznych fioletowych koszulkach, a psy czekające na nowy dom – po czerwonych chustach. Przyjdź, może się zakochasz.
Podczas całego wydarzenia można przekazać składkę na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Partner Biegu, Fundacja Viva! Cegiełkę Biegu Wegańskiego można również zakupić online. Idzie zima, więc tej jesieni zbieramy na całoroczny domek dla psów, skutecznie chroniący przed mrozami, więcej tutaj: https://pomagam.pl/bieg9.

PROGRAM WYDARZENIA 29.09.2018, Bulwary Wiślane

W ramach wydarzenia odbędą się:

1. Bieg na dystansie 5 km, start o godzinie 11.00 (bez pomiaru czasu, na linii mety sędziowie PZLA)
2. Targ Wegański w godzinach: 9.30 - 15.00, wstęp wolny
3. Zajęcia dla dzieci i młodzieży: VRRoom – wirtualna rzeczywistość oraz animacje dla najmłodszych

Harmonogram godzinowy:

  • 9.30 - 15.00 Targ Wegański, wstęp wolny
  • 10.00 - 10.30 zajęcia jogi, wstęp wolny
  • 11.00 - 12.30 bieg na dystansie 5 km (rejestracja on-line), bicie rekordu slow-jooging
  • 12.30 - 13.00 dekoracje zwycięzców, konkursy na scenie
  • 13.00 - 13.30 zajęcia jogi, wstęp wolny

30.09.2018 niedziela

  • 16.00-18.00: akcja sprzątania brzegu Wisły: Zabiegam o czystą Polskę

Limit miejsc: 300 osób.

Lokalizacja: Bulwary nad Wisłą.

Atrakcje dodatkowe: joga i Targ Wegański

Zapraszamy! 

Zapisy: TUTAJ

źródło: Run Vegan

Polecamy również:


Podziel się: