Adam Kszczot ma nowego trenera. Cel - Tokio


Opublikowane w czw., 10/10/2019 - 14:28

Dwukrotny wicemistrz świata w biegu na 800 m Adam Kszczot i jego trener Zbigniew Król zakończyli siedmioletnią współpracę. To koniec pewnego rozdziału w polskich biegach, ale i początek nowego. Utytułowany zawodnik ćwiczyć ma teraz pod okiem trenera Tomasza Lewandowskiego, brata Marcina.

Pierwsze informacje o problemach utytułowanego duetu pojawiły się jeszcze w 2017 roku. Chociaż Adam Kszczot wracał z Londynu ze srebrnym medalem mistrzostw świata, to relacjach między oboma panami wyraźnie brakowało chemii. „Adam oczekiwał więcej, niż osiągał na treningach. Naciskał na mnie na pewne zmiany, a ja broniłem się przed nimi” - mówił wtedy trener Król na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Trener i zawodnik żyli ostatnio w separacji. W czwartek w rozmowie z Interia.pl szkoleniowiec przyznał, że rozstali się jeszcze w lipcu, ale uzgodniono przed mistrzostwami że zachowają dla siebie te ustalenia (czytaj wywiad). Można gdybać, czy sytuację zmienił by awans Adama Kszczota do finału MŚ czy ew. kolejny medal.

W ciągu siedmiu lat współpracy panowie zawojowali 800m na świecie. Sięgali po złoto Mistrzostw Europy, Halowe Mistrzostwo Świata czy Halowe Mistrzostwo Europy. Do rekordu Polski Pawła Czapiewskiego (1:43:22) Adamowi brakowało już tylko 0,08 sek. O rozstaniu zadecydowała m.in. odmienna wizja co do roli jednego ze trenerów wspierających treningi siłowe Adama.

Z nowym trenerem Tomaszem Lewandowskim, bratem i szkoleniowcem brązowego medalisty katarskich MŚ Marcina Lewandowskiego, Kszczot ma się przygotowywać do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Do imprezy pozostaje dziesięć miesięcy. Zbigniew Król trzyma kciuki za przyszłe sukcesy swojego byłego już podopiecznego. My także.

Przypomnijmy, że zawodnikami Teamu Lewandowski są także Patrycja Wyciszkiewicz - wicemistrzyni świata w sztafecie 4 x 400 m, oraz Angelika Cichocka - mistrzyni Europy na 1500 m z 2016 roku. 

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce