Adam „StrąkMan” Sułowski wystartuje w MŚ Double Ironman


Opublikowane w wt., 13/08/2019 - 09:52

W ostatni weekend sierpnia na Litwie Adam „StrąkMan” Sułowski powalczy o tytuł Mistrza Świata w w Ultratriatlonie na dystansie Double Ironman – 7,6 km pływania, 360 km rowerem i 84 km biegania.

Rok temu startował w zawodach z cyklu Puchar Świata w Ultratrathlonie. Zajął wtedy czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając jednocześnie rywalizację w w swojej kategorii wiekowej. W latach 2015-2017 był rekordzistą Polski na tym dystansie. Startował również w  2015 r. w UltraMan UCES - czwarte miejsce w Hiszpanii oraz Double IronMan w Słowieni – wygrana w kategorii i piąte miejsce open.

Do kolejnego wyzwania Adam postanowił przygotować się jeszcze lepiej niż w latach poprzednich. Od kilku miesięcy treningi wypełniają całe jego życie (20-30 godzin tygodniowo). Odbył m.in. dwumiesięczny obóz sportowy na Gran Canarii pod okiem profesjonalnych trenerów. Od kilku tygodniu stosuje również nową dietę startową.

– W tym roku zależy mi, aby skończyć zawody nie przekraczając 20 godzin. W ubiegłym roku popełniłem wiele błędów, m.in. miałem ogromny problem z przyswajaniem posiłków i nie odpowiednio przygotowanym sprzętem. Bardzo chciałabym znaleźć się w pierwszej trójce, ale mam bardzo dużo mocnych rywali, m.in. Selukov Arnaud, Robert Karaś, Michael Plahn, Richard Jung, Rait Ratasepp – mówi Adam Sułowski. – Poza rywalizacją fizyczną, na tych zawodach toczy się również wewnętrzną walkę z samym sobą – dodaje.

Mistrza Świata w Ultratriatlonie na dystansie Double Ironman startują w piątek 30 sierpnia o godz. 11:00. Relację z zawodów będzie można śledzić „na żywo” na profilu facebook Adama Sułowskiego (TUTAJ)

red. / mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce