[AKT.] Godziny do startu a Kaliska Setka odwołana! Uczestnicy zawracają z drogi...


Opublikowane w pt., 25/10/2019 - 12:33

– Właśnie policja poinformowała mnie, że negatywnie opiniuje jutrzejszy bieg. Mam zgodę starosty, ale policjanci zagrodzili, że i tak jutro zaraz po starcie zamkną bieg. Próbuję jeszcze coś załatwić, ale źle to wygląda. Warunek jest - zamknąć całą trasę dla ruchu i zorganizować objazdy („Ma Pan całą noc”), ale to oczywiście jest nierealne – poinformował przed południem za pośrednictwem facebooka organizator Kaliskiej Setki.

Bieg nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, czyli w sobotę 26 października. – (…) Teraz myślę o nowym miejscu i terminie (pierwszy możliwy to początek grudnia) – informują gospodarze wydarzenia.

W godzinach wieczornych organizator planuje opublikowanie szerszego opisu jak doszło to odwołania imprezy.

Wiadomość o odwołaniu imprezy zastała część uczestników w drodze do Kalisza.

„Siedzę właśnie w pociągu i jadę do Was z drugiego końca Polski. Może mi ktoś udzielić informacji co mam zrobić w tej sytuacji?” – skomentował Piotr Pasterz. Po uzyskaniu potwierdzenia o odwołaniu biegu, postanowił przerwać podróż do Kalisza. „Dobra wysiadam” – dopisał.

Tegoroczne zawody miały odbyć się w nowej formule, na 5-kilometrowej atestowanej pętli ze startem i metą pod Urzędem Gminy Blizanów (wcześniej biegacze startowali w Jarantowie). Zmianę trasy miała wymusić Policja, która miała przedstawić organizatorowi - Klubowi Biegacza Supermaratonczyk - niemożliwe do spełnienia wymagania. Impreza miała zgromadzić ok. 60 osób.

red.


AKTUALIZACJA

Wyjaśnienie organizatora, podpisane przez dyrektora imprezy Mariusza Kurzajczyka:

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce