[AKT.] Kadra Polski na MŚ w półmaratonie Gdynia 2020


Opublikowane w czw., 24/09/2020 - 10:34

Dziewięć osób będzie reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata w półmaratonie, które 17 października odbędą się w Gdyni - informuje PZLA.

Polska wystawi w Gdyni drużynę pań oraz panów. W ekipie biało-czerwonych nie zabraknie złotych medalistów mistrzostw Polski w półmaratonie, czyli Angeliki Mach oraz Adama Nowickiego. Wystartują także złoci medaliści niedawnych mistrzostw kraju w biegu na 10 000 metrów – Katarzyna Jankowska oraz Krystian Zalewski.

Mistrzostwa świata w półmaratonie miały odbyć się w Gdyni już w marcu. Z powodu pandemii COVID-19 zawody zostały przeniesione na 17 października. Wydarzenie będzie jedyną imprezą rangi mistrzowskiej organizowaną pod egidą World Athletics w sezonie 2020.

Pełny skład reprezentacji Polski

W Gdyni pobiegnie wyłącznie elita - reprezentanci swoich krajów. Ze względu na pandemię COVID-19 nie odbędzie się bieg masowy, do którego zgłosiło się 27 tys. osób.

Bieg masowy gdyńskich MŚ w półmaratonie odwołany

źródło: PZLA


AKTUALIZACJA

Z udziału w imprezie wycofał się Artur Kozłowski. Jak powiedział serwisowi Maratończyk.pl, nie ma już czasu tyle trenować i nie chciałby zakończyć zawodów ze słabym wynikiem. Nie kończy jednak z bieganiem. Pełna wypowiedź zawodnika - TUTAJ.

źródło: Maratończyk.pl 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce