[AKT.] Wracają biegi i imprezy rowerowe na 150 osób, baseny, siłnownie. Maseczki w przestrzeni otwartej nieobowiązkowe


Opublikowane w śr., 27/05/2020 - 12:12

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś rezygnację z części restrykcji rządowych związanych z ograniczaniem transmisji koronawirusa w Polsce. Obejmą one także zgromadzenia publiczne, a więc i biegi.

Począwszy od soboty 30 maja:

  • dozwolone będą zgromadzenia publiczne do 150 osób odbywające się na powietrzu, przy zachowaniu dystansu społecznego 2 metrów lub zakrywania nosa i ust przez uczestników - wyjątkiem będą zgromadzania organizowane w ogniskach koronawirusa, zapowiedziano stosowanie „wentyli bezpieczeństwa” w tych miejscach;
  • zniesiony zostaje obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni otwartej; maseczki nadal obowiązkowe będą w sklepach, kinach czy kościołach.

6 czerwca otwarte zostaną w pełnym zakresie m.in. baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw, parki rozrywki czy salony masażu, ale przy zachowaniu zasad sanitarnych.

Ponadto zniesione zostały limity osobowe w sklepach, restauracjach, kawiarniach czy barach, a działalność wznową także teatry, filharmonie czy cyrki. Będą mogły się odbywać przyjęcia weselne – do 150 osób i bez konieczności noszenia maseczek przez gości.

- To nie oznacza końca epidemii. Ona jest, na pewno ona będzie się pojawiać, będą ogniska. Dlatego - dystans społeczny, a jeżeli nie możemy zachowywać dystansu społecznego, to maseczka - podkreślił obecny na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zamknięte pozostają m.in. dyskoteki.

Potwierdzeniem informacji - w tym katalogu wydarzeń, które będzie można organizować - będzie stosowne rozporządzenie Rady Ministrów, spodziewane w najbliższym czasie.

red.


AKTUALIZACJA

W sprawie odmrożenia imprez biegowych do 150 osób wypowiedziała się minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk:

"Od 30 maja będzie możliwość organizacji wszystkich wydarzeń sportowych do 150 osób, ale na razie bez udziału publiczności. Uczestnicy takich imprez, np. biegowych czy rowerowych, nie będą musieli zasłaniać ust i nosa, nie będzie także obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć oczywiście jest to zalecane".

źródło: ONET.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce