[AKTUALIZACJA] Filip Chajzer Challenge – 10, 300, 30...


Opublikowane w śr., 07/03/2018 - 16:10

Na fanpage’u jednego z najpopularniejszych dziennikarzy i prezenterów w Polsce wykiełkował biegowy projekt z przesłaniem.

Choć do tej pory stronił od biegania, Filip Chajzer dał się przekonać marce New Balance do debiutu na dystansie 10 km. W zamian firma ma przekazać do wskazanego przez dziennikarza domu dziecka lub innej potrzebującej osoby sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł. Od słowa do słowa, akcja zamieniła się w towarzyski bieg na 300 osób, a wartość przekazanego sprzętu urosła do 30 tys. zł.

25 marca Filip Chajzer i 299 innych osób – a być może i więcej – pobiegną drogą rowerową spod plaży Wilanów do skrzyżowania ulic Drewny i Przekornej.

„To 5 km. W dwie strony 10 km. Bez blokowania Warszawy. Bo i po co” - pisze Filip Chajzer na swoim fanpage’u. - "Jeśli na spontanie dołączy do mnie 300 osób - NB przekazuje sprzęt sportowy za 30.000 PLN do domów dziecka. Czas nie ma znaczenia bo i tak nikt nie wyprzedza Chajzera”.

Filip Chajzer to społecznik pełną gębą. Doskonale wykorzystuje swoją popularność - na facebooku śledzi go blisko 820 tys. osób - do pomagania, m.in. powstańcom warszawskim. Co roku organizuje zbiórkę pieniędzy dla powstańców, z własnej kieszeni pokrył też długi 93-letniego bohatera 1944 r.. Jedna z firm, której logo dziennikarz wyeksponował na facebooku, wpłaciła 10 tys. zł na rzecz potrzebujących powstańców.

Chajzer zorganizował też przyjęcie 12-latce dotkniętej autyzmem, na której urodziny wcześniej nikt nie przyszedł. Na zaproszenie odpowiedziało ponad tysiąc osób, a na twarzy dziecka i rodziców pojawiły się łzy radości.

Filipie Chajzerze – tak trzymać! Biegniemy z Tobą!

red.


AKTUALIZACJA 7.3.2018

Z uwagi na ew. uciążliwość pierwotnie planowanego biegu na trasie w Wilanowie, Filip Chajzer zdecydował się przenieść swój bieg na 8 kwietnia. Zmieniła się też nazwa biegu - TurboChajzerNBrun, i lokalizacja - błonia Stadionu Narodowego. 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce