Aktywny plażing – 5. Nocny Bieg Świętojański w Poznaniu

Opublikowane w ndz., 23/06/2019 - 10:26

W sobotę, gdy mieszkańcy Poznania zażywali kąpieli słonecznej lub chłodzili się w Jeziorze Strzeszyńskim, w piątym już Nocnym Biegu Świętojańskim wystartowało 931 osób.

– Cieszę się, że bieg ma już taką renomę, że pakiety startowe wyprzedane zostały na ponad 2 tygodnie przed imprezą. Również cieszy dobry poziom sportowy – powiedział tuż po imprezie Maciej Łucyk, koordynator wydarzenia.

Do wyboru były dystanse 10 i 4,3 km. Krótszy można było też pokonać z kijami nordic walking. Uczestnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i sielankowa, niemal piknikowa atmosfera. Niektórzy startowali z wiankiem na głowie, inni poprzebierani w barwne stroje ale wszyscy ukończyli bieg w dobrych nastrojach - relacjonują organizatorzy.

Najlepiej z 10-km trasą poradzili sobie Robert Galicki (37:23), Dawid Molak (38:35)
i Piotr Przewoźny (38:43). Wśród kobiet najszybciej do mety dobiegła Agnieszka Kijak (42:50), zaraz za nią bieg ukończyła Iwona Zydorczak (42:55) i Anna Wiśniewska (44:11).

Trasę 4,3 km - podobnie jak rok temu - najszybciej przebiegli Julian Bocian (14:57) i Karolina Bilawa (16:02). Tuż za nimi uplasowali się Artur Chojnacki (15:57) i Maciej Haremza (16:22), wśród kobiet Agnieszka Golak (17:50) i Zuzanna Siek (19:38).

W konkurencji Nordic Walking 4,3 km trasę najszybciej przeszli Jacek Witucki (26:55), Roman Frąckowiak (27:11) i Andrzej Szućko (30:00). Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mielecka (29:20), Izabela Okrzesik-Frąckowiak (29:44) i Ewa Bubacz (30:57).

Przed startem dorosłych biegały również dzieci, które musiały zmierzyć się w zależności od kategorii wiekowej z dystansem: 200m, 600m, 800m oraz młodzieżowe: 1500m.

– Rodzice przychodzili do nas w czasie imprezy prosto z plaży i pytali, czy mogą zapisać dziecko do udziału. To niestety nie było możliwe – dodał Maciej Łucyk.

Pełne wyniki: TUTAJ