AltusCup: Kolejnych edycji już nie będzie


Opublikowane w ndz., 14/01/2018 - 18:56

W organizacyjnych trudach odbył się bieg kolejny po schodach w Katowicach - pisze Adrian Szczekutowicz, Ambasador Festiwalu Biegów, uczestnik imprezy. 

Właśnie organizacja była największym minusem biegu - przekładanie startu na kilka dni przed wyścigiem, i to drugi rok z rzędu, zero informacji o biurze zawodow, numery i koszulki z datą pierwotnej daty biegu, problemy ze zwrotem wpisowego dla osób, które zrezygnowały po zmianie terminu... Na szczęście na medalu znalazła się już poprawna data imprezy.

Sportowo na plus. Do pokonania były 33 pietra (od poziomu -3 do 30) w najwyższym budynku w Katowicach. Klatka schodowa, inna niż wszystkie, niewątpliwie dodawała charakteru imprezie. O ile wysokość pięter była w większości taka sama, to pomiędzy poreczami był mur, co komplikowalo trochę nawroty. 


 
Na starcie pojawiło się ponad 200 osób. Ja z czasem 4:36 uplasowalem się w połowie stawki, co jest mało zadowalającym wynikiem. Z drugiej strony to dopiero pierwszy start w tym roku...  

Jak zapowiedział organizator była to ostatnia edycja. Szkoda, bo impreza przecierała szlak dla towerrunningu w Polsce, gościła Mistrzostwa Polski czy Mistrzostwa Polski Masters. Widać biegi po schodach nie cieszą się już taką popularnością jak kiedyś. 

Adrian Szczekutowicz, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce