Ambasador po 6. Biegu Częstochowskim: „Uznania dla organizatorów i kibiców”

Opublikowane w pon., 07/04/2014 - 12:31

W sobotę 5 kwietnia 2014 roku odbył się w Częstochowie już po raz szósty Bieg Częstochowski na dystansie 10 km. Na atestowanej, obfitującej w dosyć długie podbiegi trasie wokół Klasztoru Jasnogórskiego, wystartowało przeszło 1000 biegaczy, z których 1033 ukończyło bieg.

W tym roku pogoda w Częstochowie dopisała, niemniej jednak mocne podmuchy wiatru sprawiały uczestnikom zawodów nieco kłopotów, zwłaszcza na podbiegach. Zawodnicy mogli liczyć na żywiołowy doping kibiców przybyłych całymi rodzinami na miejsce startu oraz licznie zgromadzonych na trasie biegu.

Trasa biegu wzorem lat ubiegłych składała się z 2 pętli, z miejscem startu i mety usytuowanym w Alei Najświętszej Marii Panny. Zwycięzcą biegu głównego został Sergii Okseniuk z Ukrainy natomiast wśród pań triumfowała Mariola Sojda z Częstochowy. Zwycięzcy odebrali okazałe puchary oraz nagrody.

Na mecie na każdego uczestnika czekał piękny pamiątkowy medal oraz smaczny posiłek regeneracyjny. Wśród wszystkich uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończyli bieg rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Świetna sprawa.

Sobotnie zawody w Częstochowie zostały sprawnie przeprowadzone, za co organizatorom oraz kibicom należą się duże słowa uznania. Na pewno wrócę tu za rok.