Ambitni samorządowcy z Żywca [ZDJĘCIA]

Opublikowane w wt., 08/10/2013 - 13:27

Blisko 280 osób stanęło w minioną sobotę na starcie Jesiennego Festiwalu Biegowego w Żywcu, w tym 177 w biegach głównych na 10 km open i 5 km samorządowców. – To nowy rekord frekwencji naszej imprezy, z czego bardzo się cieszymy – podsumowuje Elżbieta Wojtyła z żywieckiego MOSiRu.

Biegano na dystansie dwóch pętli wytyczonych u stóp góry Grojec nad rzeką Koszarawa. Biegacze ruszali na trasę i finiszowali przy żywieckim amfiteatrze. Dopisała pogoda.

5. MOTYKA Michał – 38:31

Zwycięzcy rywalizacji otrzymali tytuły Mistrzów Żywca w Biegach Ulicznych w 2013 r.

5 km samorządowców open (połączono wcześniej zaplanowane dwie kategorie wiekowe):

1. BARAŃSKI Bogusław – 19:31
2. KOPROWSKI Ryszard – 24.16 – 10 km
3. CZUL Marek – 27.40 – 10 km
4. PAWLIK Emil – 28:02 – 10 km
5. PLOSKA Waldemar – 50:24

– Zwycięzca oraz czwarty zawodnik biegu samorządowców ukończyli także pełny dystans 10 km, za co otrzymali zresztą gromkie brawa kibiców – relacjonuje organizator.

Biegi dzieci organizator podzielił na 5 kategorii wiekowych, które rywalizowały na dystansach od 100 do 3000 m. Wyniki można znaleźć TUTAJ

Festiwal Biegów w Żywcu to najważniejsze wydarzenie biegowego sezonu w mieście obok półmaratonu wokół jeziora żywieckiego. Festiwal podzielony jest tradycyjnie na edycję wiosenną i jesienną i liczy już sobie kilka lat. Bieg główny imprezy na 10 km odbył się już po raz 23. – I zapewne nie ostatni. Bardzo cieszymy się z rosnącego zainteresowania naszą imprezą. Już teraz zapraszam na wiosenną edycję. Dokładny termin podamy wkrótce na naszej stronie internetowej – zachęca przedstawicielka MOSiR.