Andrzej Wereszczak wygrywa bieg 48h w Atenach z rekordem kraju!


Opublikowane w ndz., 12/01/2020 - 18:25

Rekord Polski mężczyzn i zwycięstwo w biegu 48-godzinnym. Tak Andrzej Wereszczak otworzył Festiwal Ultramaratonu w Atenach.

Chociaż od początku zmagań polski zwycięzca Ultrabalatonu, rekordzista kraju w biegu 6-dniowym, był w czołówce, to po dobie biegania rozważał rezygnację z rywalizacji.

„Wynik wygląda super, rekord Polski jest w zasięgu, ale czuję się fatalnie. Od 3 godzin kręci mi się w głowie, brak kalorii. Posiedzę godzinę, jak nie przejdzie, rezygnuję”

- pisał Wereszczak, gdy na liczniku miał 219 km.

Na szczęście kryzys minął, a Andrzej ukończył rywalizację na pierwszym miejscu z rezultatem 385 km. To więcej niż poprzedni rekord kraju Łukasza Sagana – 380 km. Najlepszy w Polsce wynik biegu 48-godzinnego i jednocześnie rekord Polski kobiet należy do Patrycji Bereznowskiej – 401 km.

Za Polakiem, miejsca na podium zajęło dwóch Francuzów. Jean-Louis Vidal, któremu 48 godzin wystarczyło na pokonanie 316 km oraz Fabien Schlegel z wynikiem 311 km.

W tym samym biegu na 5. miejscu rywalizację ukończył Piotr Kardas z dorobkiem 281 km. W tym przypadku również nie brakowało emocji. Piotr biegł na 7. miejscu, później na szóstym. Po drodze zrezygnowała znajdująca przed nim zawodniczka, co pozwoliło przesunąć się na piąte miejsce. Później wydawało się, że odpuści również biegacz z Francji, jednak po przerwie wrócił do okrążeń.

Z polskim udziałem toczył się również bieg 24-godzinnym. Niestety Piotr Pazdej nie ukończył biegu tak, jakby sobie tego życzył. Po 12 godzinach i 40 minutach wycofał się z rywalizacji. Jego wynik - 115 km - pozwolił mu zająć 63. miejsce.

Zwycięzcą biegu dobowego z wynikiem 241 km został Hiszpan Eduardo Cebrian Martinez De Lagos.

16 stycznia na starcie staną uczestnicy biegu 5 000 km. Wśród nich będzie Paweł Żuk.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce