Aniołki Piechoty po raz trzeci w akcji! Łódzki biegacz po schodach dla WOŚP


Opublikowane w ndz., 22/12/2019 - 20:20

Podczas 28. Finału WOŚP (12 stycznia 2020 roku) łódzki biegacz i trener Jarosław Piechota po raz trzeci zagra w Wielkiej Orkiestrze. Jego „instrumentem” będą schody wieżowca Orion Business Tower w Łodzi. Ponownie w godzinach 9-19 będzie pokonywał klatkę schodową biurowca. Za każde wejście na 13, piętro sponsorzy wpłacą pieniądze na konto WOŚP.

W ubiegłym roku ta sztuka udała mu się 102 razy (nasza relacja TUTAJ). W bieganiu po schodach Jarek specjalizuje się od kilku lat, przy czym już trzeci rok prowadzi dla chętnych regularne treningi właśnie w Orionie. Zawodnicy z jego drużyny Piechotą po Schodach już niedługo po raz kolejny wezmą udział w warszawskim Mariott Everest Run, zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach.

Podczas finału WOŚP biegaczowi również pomoże jego drużyna, w tym dziewczyny od dwóch lat zwane „Aniołkami Piechoty”. Do wydarzenia dołączyć może każdy chętny, który wrzuci datek do puszki i w miarę sił wesprze biegacza we wspinaczce. Znów będą wśród nich znani łódzcy sportowcy, w tym pływaczka Aleksandra Urbańczyk, ultramaratonka Agata Matejczuk oraz biegacz Tomasz Osmulski.

Każdy, kto przynajmniej raz wejdzie z Jarkiem na górę, będzie mógł wziąć udział w losowaniu licznych upominków od organizatorów i sponsorów m. in. atrakcyjnych voucherów, koszulek i buffów. Na wszystkich czekać będą żurek i ciastka od zaprzyjaźnionych placówek gastronomicznych. 28 grudnia rozpocznie się licytacja pamiątek mistrza świata w bieganiu po schodach Piotra Łobodzińskiego na rzecz WOŚP.

Tegoroczną nowością jest współpraca organizatorów z hotelem Double Tree by Hilton w Łodzi. W związku z tym przeprowadzony będzie konkurs, którego zasady zostaną ogłoszone 7 stycznia. Już teraz możemy jednak zdradzić, że nagrodą będzie weekendowy pobyt dla dwóch osób w tym hotelu.

Organizatorzy wydarzenia wciąż zwracają się z prośbą do wszystkich firm i osób prywatnych, by zostały kolejnym sponsorem i przekazywały na konto WOŚP zadeklarowanej sumy za każde wbiegnięcie Jarosława Piechoty na szczyt Oriona. Bez znaczenia czy będzie to 1 zł, 10 zł czy 100 zł – liczy się każda złotówka.

– Liczby wejść Jarka nie można w żaden sposób przewidzieć – powiedzieli nam organizatorzy. – Zależne jest to od dyspozycji dnia, a także liczby chętnych do towarzyszenia mu w „zdobywaniu” Oriona, czasu przeznaczonego na udzielanie wywiadów dziennikarzom itd. To, że w 2019 roku były 102 wejścia, nie znaczy, że teraz będzie ich więcej. Nie jest to więc bicie rekordu, ale zabawa, a ile pieniędzy zbierzemy, to się okaże. Najważniejszy jest cel naszej akcji.

KW


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce