Anna Figura z rekordem na Elbrusie!

Opublikowane w czw., 24/09/2015 - 14:59

Przed wyjazdem do Rosji Anna Figura - zwyciężczyni Granią Tatr, mistrzyni świata w sprincie narciarskim, zwyciężczyni South Tyrol Ultra Skyrace (na zdjęciu), mówiła że jedzie zaatakować rekord trasy Elbrus Race. Ten, należał do Oksany Stafaniszyny, która 12-kilometrową trasę o 3240 metrach przewyższeń, pokonała w czasie 4 godziny i 49 minut.

Przed biegiem kwalifikacyjnym doniesienia z Elbrusa nie były optymistyczne. Zakopianka pisała w swojej relacji, że jest osłabiona.

„Niestety złapało mnie totalne osłabienie. W sobotę ponownie wyjechaliśmy kolejką z Azau do Mir (3500 m n.p.m.) i poszliśmy na lekko w górę, jak wysoko się uda, w celu poprawienia aklimatyzacji. Marcin [Rzeszótko] doszedł całkiem na wschodni szczyt Elbrusa 5621 m n.p.m., Tibi [Anna Tybor]na wysokość około 5200, a ja no cóż... zostałam na 4400 m n.p.m”

Anna Figura miała wtedy nadzieję, że zdoła „zebrać się w sobie”. Zdołała i to jak!

Bieg kwalifikacyjny zaliczyła bez problemu, a dzisiaj wykorzystała doskonałe warunki pogodowe i dobiegła do mety jubileuszowej edycji Elbrus Race z czasem 4:22:10. Tym samym została nową rekordzistką trasy, a w klasyfikacji Open zajęła trzecie miejsce, tuż za Polakiem Marcinem Rzeszótko.

Bieg wygrał Rosjanin, ale rekord Andrzeja Bargieła z 2010 r. (3:23:37) pozostaje niepobity. Teraz obydwa rekordy należą do Polaków.

Organizatorzy nie udostępnili jeszcze wyników i czasów poszczególnych zawodników. Zaktualizujemy naszą publikację kiedy to nastapi.