Anna Gosk mistrzynią kraju na 10 km! Ponad 11 tys. na mecie Biegu Niepodl. [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 11/11/2019 - 15:20

Kolejna jesień należy do Anny Gosk! Tuż po udanym maratońskim debiucie, zawodniczka Podlasia Białystok została mistrzynią Polski w biegu ulicznym na 10 km! Mistrzostwa odbyły się w ramach 4. Biegu Niepodległości w Poznaniu.

Anna Gosk pokonała dystans w czasie 33:31, zostając jednocześnie zwyciężczynią rywalizacji kobiet podczas wielkopolskiej imprezy.

"Jestem przeszczęśliwa!!! I to wszystko w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odśpiewanie Hymnu Polski przed biegiem coś niesamowitego! Dziękuję za przygotowanie Mariusz Giżyński. Gratulacje Wszystkim biegnącym dzisiaj!

- napisała na swoim fanpage'u Pani Anna.

Srebrny medal przypadł mistrzyni kraju w maratonie Aleksandrze Brzezińskiej (czas na mecie 34:07). Brąz przypadł w udziale Oldze Kalendarovej Ochal z rezultatem 34:20.

Tuż za podium uplasowały się jedne z faworytek imprezy Katarzyna Kowalska i powracająca do biegania Iwona Bernardelli, które zajęły odpowiednio w 4. i 5. miejsce.

O medale mistrzostw Polski walczyło w sumie osiem zawodniczek posiadających licencję PZLA. Spośród biegaczek zgłoszonych do rywalizacji zabrakło Ewy Jagielskiej, ubiegłorocznej brązowej medalistki na tym dystansie (pobiegła w Nieporęcie).

8. Barbara Wojtyła - 40:05

4. Bieg Niepodległości w Poznaniu ukończyło 11 407 osób.

Zwyciężył olimpijczyk z Pekinu Tomasz Szymkowiak z czasem 31:50. Drugi był Jacek Krawczyk (32:04), a trzeci Adrian Bednarek (32:18).

Start i meta znajdowały się na alei Niepodległości. Na uczestników czekały statuetki husarza, oraz tradycyjne rogale świętomarcińskie. Zmagania rozpoczęły się symbolicznie o godzinie 11:11.