Atrakcyjne Ostrowieckie Biegi Niepodległości. Ty biegasz - My mierzymy czas!


Opublikowane w wt., 13/10/2015 - 15:04

Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się Biegi Niepodległości, które odbędą się 8 listopada w Ostrowcu Św. Największym wydarzeniem imprezy będzie rozgrywany po raz pierwszy w historii miasta bieg uliczny, a jego uczestnicy będą mogli liczyć na bogaty pakiet startowy oraz wysokie nagrody pieniężne i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Fundacja „Festiwal Biegów” została partnerem organizacyjnym imprezy i przeprowadzi pomiar czasu na zawodach.

Ostrowieckie Biegi Niepodległości mają stosunkowo krótką historię - po raz pierwszy organizowane w 2013 roku - ale rozwijają się w dość szybkim tempie. Rywalizacji w biegu open, tak jak przed rokiem, towarzyszyć będzie elektroniczny pomiar czasu.

Różnica polegać będzie na tym, że tym razem biegacze „wyjdą” z Parku Miejskiego - gdzie rywalizowano do tej pory - na ulice miasta! Trasa 10-kilometrowego biegu przebiegać będzie ulicami Mickiewicza, Iłżecka, Rzeczki, Akacjowa, Gościniec (punkt nawrotowy na terenie parkingu przy Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin), Gościniec, Akacjowa, Rzeczki, Iłżecka i Mickiewicza.

Miasteczko biegowe - start i meta biuro zawodów, depozyty, strefy odnowy, stoiska partnerów - zlokalizowane zostanie przy jednym z najnowocześniejszych polskich basenów - Pływalni Rawszczyzna (ul. Mickiewicza 32). Tu stanie też duża scena (parking przy Galerii Ostrowiec, obok Pływalni Rawszczyzna), na której nie tylko odbędą się dekoracje, ale również wydarzenia towarzyszące.

Udział w imprezie zapowiedzieli już m.in. srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie Andrzej Kobylański, jeden z liderów tegorocznego Tour de Pologne Kamil Zieliński, siatkarski wicemistrz świata Grzegorz Szymański oraz trenerzy ostrowieckich zespołów Dariusz Parkitny i Tadeusz Krawiec.

Zapisy do biegu ulicznego na dystansie 10 km prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl. Opłata wpisowa za udział w biegu do 20 października wynosi tylko 30 zł., od 21 października do 5 listopada – 40 zł, a w dniu zawodów – 50 zł. W pakiecie startowym znajdą się m.in. koszulka techniczna, medal, napój izotoniczny, jogurt, ciepły posiłek oraz wstęp na Pływalnię Rawszczyzna, gdzie nie tylko będzie można skorzystać z basenów, ale również zregenerować zmęczone po biegu mięśnie na stanowiskach z masażami.

Na najlepszych w kategoriach open oraz licznych kategoriach wiekowych (zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet) czekają nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. Najlepsi wyjadą z Ostrowca Św. bogatsi nie tylko o nowe doświadczenia, ale również o nagrody finansowe. Podium w kategorii open - zarówno wśród mężczyzn, jak kobiet - warte będzie odpowiednio 700, 500 i 400 zł. Nieco mniejsze czeki - odpowiednio na 300, 200 i 100 zł - odbiorą również najlepsi w kategoriach wiekowych - trzech żeńskich oraz pięciu męskich.

Nie zabraknie również atrakcyjnych nagród rzeczowych dla kolejnych zawodników (poza podium), wśród których będą m.in. sprzęt elektroniczny, kursy językowe, vouchery do kompleksu turystycznego JuraPark w Bałtowie (voucher rodzinny na wszystkie atrakcje JuraParku wraz z noclegiem i śniadaniem, voucher na rodzinny obiad w Bałtowskim Zapiecku, voucher na kolację dla 2 osób w Bałtowskim Zapiecku), vouchery na zakupy w Regatta Great Outdoors (www.regatta.pl), zestawy od Natur House, zestawy suplementów diety od TRICEPS.pl, zestawy od Sport Konsulting.

Będą też degustacje zdrowej żywności przygotowane przez Farmę Świętokrzyską, Kozią Farmę i atrakcji przygotowanych przez Polski Czerwony Krzyż i ostrowiecki Związek Strzelecki. O profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem zadba ostrowiecka Szkoła Tańca Progres.

Ostrowieckie Biegi Niepodległości w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Polecamy!

red.

fot. organizator

Polecamy również:


Podziel się: