AVON Kontra Przemoc - Biegnij w Garwolinie: Okazały jubileusz


Opublikowane w wt., 18/06/2019 - 10:23

W niedzielę w Garwolinie odbyła się 10. jubileuszowa edycja dobroczynnego biegu AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie, organizowanego przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz lokalną fabrykę AVON Operations Polska.

Ponad 700 zawodników, na czele z aktorką Joanną Jabłczyńską, przebiegło ulicami miasta, aby wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy domowej. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych został przekazany na działania Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Bieg „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” od 2010 roku odbywa się podczas Dni Garwolina, organizowanych przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin. Nie jest jednak tylko wydarzeniem lokalnym, lecz przyciąga osoby z całej Polski, a nawet z zagranicy. Zdaniem Organizatorów to zasługa jego szczytnego celu. Od 10 lat jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej AVON Kontra Przemoc, organizowanej w 50 krajach na całym świecie, której misją jest wsparcie osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie.

Środki zebrane dzięki sprzedaży gadżetów dołączonych do pakietów startowych oraz cały dochód ze sprzedaży produktów AVON podczas eventu trafi do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ.

Tej niedzieli zawodnicy mogli nie tylko okazać wsparcie idei biegu, ale też poświęcić się zabawie i spędzić czas z rodziną. Na festynie mieli okazję przede wszystkim odwiedzić liczne stoiska tematyczne, obejrzeć występy na scenie garwolińskiego amfiteatru oraz pochód barwnego korowodu. A dla tych, którzy zostali do końca, Organizatorzy przygotowali coś specjalnego – koncert zespołu Wilki i nocny pokaz laserów.

– Co roku zbieramy liczne pochwały od zawodników, którzy uwielbiają przyjeżdżać do Garwolina ze względu na integrującą atmosferę, która panuje na trasie. Liczę, że z każdym rokiem zawodników biorących udział w biegu „AVON Kontra Przemoc - Biegnij w Garwolinie” będzie coraz więcej. Już teraz cieszę się na następną edycję – mówi Michał Kopik, Dyrektor Biegu i Prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

– Widok setek zawodników startujących z mostu na rzece Wildze zawsze wywołuje ogromną radość i dumę. Szczególnie, że wśród nich rozpoznaję liczne twarze naszych pracowników, którzy od samego początku aktywnie wspierają bieg i angażują się w kampanię AVON Kontra Przemoc. Tegoroczna edycja była nieco ekstremalna, ponieważ świeciło prażące słońce, a mimo to frekwencja nas nie zawiodła. Każdy chciał na swój sposób pomóc i powiedzieć „nie” przemocy. Dziesiąta edycja, nie ukrywam, była dla nas wyjątkowa i cieszę się, że wszystko się udało – mówi Arkadiusz Żotkiewicz, Dyrektor Finansowy fabryki Avon Operations Polska.

Gościem Specjalnym tegorocznego biegu była aktorka Joanna Jabłczyńska, która pobiegła na dystansie 10 kilometrów.

– To było fantastyczne przeżycie! Mimo upału, który utrudniał rywalizację, zawodnicy byli ciągle uśmiechnięci. Muszę też pochwalić Organizatorów, którzy w odpowiedzi na trudne warunki pogodowe, przygotowali liczne kurtyny wodne i poidełka, oraz zadbali o wzmożoną pomoc medyczną.

Bieganie przy tylu stopniach niestety jest wycieńczające, ale naprawdę było warto! Chyba wszystkim siły dodawał wspólny cel, bo przecież „AVON Kontra Przemoc” to bieg w naprawdę słusznej sprawie. Zachwyciła mnie też frekwencja kobiet! Wydaje mi się, że nie miałam jeszcze okazji biec w tak licznym kobiecym gronie. Oby częściej! – mówi ze śmiechem Joanna Jabłczyńska.

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w 10. edycji biegu „AVON Kontra Przemoc” i już teraz zapraszają do Garwolina w przyszłym roku! 

W tym biegu wygrywa każdy

Zawodnicy, mimo dojmującego upału, dzielnie stawili czoła głównej trasie biegu na dystansie 10 kilometrów, a ich zmaganiom gorąco dopingowali licznie zgromadzeni widzowie. Mniej zaawansowani biegacze mieli natomiast możliwość pobiec na 2 kilometry w tzw. Biegu Rodzinnym.

Tegoroczne zawody łącznie ukończyło 723 zawodników, a każdy z nich został nagrodzony pamiątkowym medalem. Najlepsza wśród kobiet na 10 kilometrów w kategorii Open okazała się Caroline Jebet Korir (35:09), a wśród mężczyzn - Mykola Iukhymchuk (30:51) 

Wyniki:

Mężczyźni

1. IUKHYMCHUK Mykola, UKR - 30:51
2. TUEI Hosea, KEN - 00:32:13
3. ELASRI Abderrahim, MAR - 32:20
4. ŚWIESIULSKI Łukasz, POL - 33:52
5. RUSZNIAK Paweł, POL - 36:01
6. KRAUZE Kamil, POL - 37:33

Kobiety:

1. KORIR Caroline, KEN - 35:09
2. SMOWJENCO Olesea, MDA - 35:26
3. KACZMAREK Monika, POL - 35:47
4. MBATHA Ruth, KEN - 37:39
5. MAZEK Emilia, POL - 38:12
6. PAŚNICKA Daria, POL - 40:49

Pełne wyniki: TUTAJ

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce