Aż 600 biegaczy na mecie Biegu z Historią Widzewa Łódź [FOTO]


Opublikowane w ndz., 21/10/2018 - 11:58

5-kilometrową trasę w Parku 3 Maja i Baden-Powella najszybciej pokonali Marcin Cytarzyński (16:40) Julia Kowalska (21:25).

Widzew jest pierwszym polskim klubem, który ma własny bieg, a nawet cykl biegów (WYJAŚNIENIE - wcześniej imprezy biegowe organizowane były także m.in. pod szyldem ŁKS czy Legii Warszawa - red.)

Jubileusz Łódzkiego Klubu Sportowego na biegowo [ZDJĘCIA]

Stulecie Legii - piłkarskie święto... biegaczy. 6 215 osób na mecie Biegnij Warszawo Nocą [ZDJĘCIA]

Ambasador zaprasza na darmowe treningi z Legia Run Club

Sobotnia premierowa edycja była pierwszą z sześciu zaplanowanych imprez biegowych.

Choć od rana w Łodzi padało, na starcie pojawili się niemal wszyscy, którzy zapisali się do startu. Trasa była łatwa, płaska i pokonanie 5 km zajęło od niespełna 17 do nieco ponad 40 minut. Na mecie zameldowały się 602 osoby.

Miło było patrzeć jak armia biegaczy - przeważnie ubrana w czerwone koszulki, zarówno te nowe, jak i sprzed lat, rusza ze startu. Bardzo dużą grupę - prawie stu osób - stanowili zawodnicy z widzewskiego Razem Trenujemy Sport, pomysłodawców biegu. Pewnie byłoby ich więcej, gdyby nie to, że część zajęła się organizacją imprezy.

- Było świetnie. Już czekam na wiosenną edycję - podkreślał Jarosław Pałucki.

- Ja dobiegłem, a córka nawet była na podium - pękał z dumy ojciec jednej z biegaczek.

Wyniki

Mężczyźni:

  1. Marcin Cytarzyński - 16:40
  2. Szymon Chojnacki - 16:52
  3. Piotr Rosiak - 17:18

Kobiety:

  1. Julia Kowalska - 21.25
  2. Monika Kaczyńska - 22:22
  3. Katarzyna Lisowska - 22:31

Wszystkie wyniki: TUTAJ

Razem Trenujmy Sport - pomysłodawcy biegu, to nieformalna grupa około stu osób, które uwielbiają biegać, a do tego kibicują Widzewowi Łódź. Startują w całej Polsce, ale chcieli mieć też swój „własny” bieg. Zdecydowali, by oprócz zwykłej rywalizacji, impreza miała też wymiar edukacyjny. Dlatego każdy z sześciu zaplanowanych biegów (dwa w roku – jesienią i wiosną) odbędzie się pod hasłem związanym z historią klubu. Sobotni bieg nawiązywał do początków klubu w 1910 roku, czyli powstania TMRF (Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego), protoplasty RTS Widzew. 

Wiosną kolejna edycja Biegu z Historią Widzewa. Tym razem finisz będzie znajdował się na stadionie przy al. Piłsudskiego.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce