Bartłomiej Przedwojewski triumfuje w Golden Trail Series! I bije rekord trasy!


Opublikowane w sob., 20/10/2018 - 11:06

To niesamowite! Bartłomiej Przedwojewski wygrał Otter African Trail Run w RPA, finałowe zawody Golden Trail Series z udziałem 10 najlepszych zawodników prestiżowego cyklu!

Zawodnik Salomon Suunto Teamu przybiegł na mete maratonu (42,195 km i 2600 m przewyższenia) w czasie 3h40', o blisko 15 minut poprawiając rekord trasy należący od 2 lat do Szwajcara Marca Lauensteina.

Na mecie uszczęśliwiony mówił: - Czułem się znakomicie, miałem po prostu dzień konia, biegło mi się wspaniale, z uśmiechem na ustach.

Polak prowadził niemal od początku rywalizacji. Główny faworyt, zdecydowany lider cyklu GTS, Kilian Jornet zszedł z trasy około 15 km. Katalończyk miał prawdopodobnie problemy z biodrem. Ale i on od pierwszych kilometrów oglądał plecy Bartka Przedwojewskiego.

Godzinę po zawodach, nasz bohater przysłał SMS do menedżera polskiego Salomon Suunto Teamu, Przemysława Ząbeckiego:

  

Imponujaca była końcówka w wykonaniu polskiego biegacza. Ostatni, bardzo trudny technicznie odcinek długości 5 km, rozpoczynał z przewagą 7 minut nad rywalami. Na mecie wygrał z Markiem Lauensteinem o 10 minut! 

"Celuję w TOP5!". Bartłomiej Przedwojewski ściga się w finale Golden Trail Series

Gdy tylko będzie taka możliwość, połączymy się z Bartkiem i przekażemy Wam, co ma do powiedzenia po tym niesamowitym sukcesie. Śledźcie nasz portal!

Piotr Falkowski

zdj. salomonrunning.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce