Bartosz Gorczyca zmienia barwy! Nowy gracz na rynku biegów górskich


Opublikowane w ndz., 02/12/2018 - 15:20

Niedziela, pora obiadu, godz. 13:30. Odbieram na komunikatorze wiadomość od Bartosza Gorczycy: "O 14:00 obserwuj mój profil, będzie ciekawe info".

No i rzeczywiście było! Grom z jasnego nieba w świecie biegów górskich, bo raczej nikt – poza samymi zainteresowanymi – tego się nie spodziewał. Bartosz Gorczyca opuszcza Salco Garmin Team i staje się liderem nowo powstałej Grupy LukTrans!

Bartosz Gorczyca od wczoraj przebywa na zgrupowaniu na włoskiej Sardynii. W krótkiej rozmowie telefonicznej podczas przerwy w treningu, zwycięzca Biegu 7 Dolin 100 km podczas dwóch ostatnich Festiwali Biegowych w Krynicy-Zdroju powiedział nam: – Warunki zaproponowane przez właściciela firmy LukTrans i nowej grupy biegowej stawiają mnie w dobrej sytuacji na przyszłość. Zawodnik, który – tak jak ja – chce postawić w życiu na bieganie i utrzymywać się ze sportu, musi szukać jak najlepszych propozycji finansowych. Ta, którą złożył mi Łukasz Krawczyk, jest naprawdę korzystna, choć o szczegółach nie chcę i nie mogę mówić. Zdecydowałem się więc na odejście z Salco Garmin Teamu, pozostaję z nią jednak w bardzo dobrych stosunkach – zapewnia Bartosz Gorczyca.

Bartosz Gorczyca i Magdalena Łączak wygrywają Bieg 7 Dolin-100 km! Magda trzecia w open! (2017)

Super para! Bartosz Gorczyca i Ewa Majer wygrywają Bieg 7 Dolin-100 km! (2018)

LukTrans to nazwa i przedsiębiorstwo do tej pory praktycznie nieistniejące w środowisku biegów górskich. Potężna firma transportowa z podkrakowskich Bibic, mająca centrum logistyczne w Piotrkowie Trybunalskim, ściśle współpracuje z InPostem. Na stronie internetowej przedstawia się w następujący sposób: "Oferujemy przewozy całopojazdowe oraz drobnicowe. Nasza flota dostosowana jest do każdego rodzaju ładunku". Skąd zatem zainteresowanie biegami górskimi?

– Właściciel LukTransu, Łukasz Krawczyk jest górskim biegaczem-amatorem, a od roku – moim zawodnikiem. Układam mu treningi, startował m. in. w Biegu 7 Dolin na 64 km na krynickim Festiwalu Biegowym – zdradza Bartosz Gorczyca. – Pół roku temu dał mi wsparcie transportowe, jeżdżę samochodem od niego, a niedawno złożył propozycję idącą znacznie dalej, której nie mogłem odrzucić – mówi tegoroczny mistrz Polski w skyrunningu.

Ultra upał, ultra trasa... Ultra pogrom, ultra mistrzowie... Bartosz Gorczyca i Magdalena Łączak mistrzami Polski w Ultra Skyrunningu

Rozstanie Bartka z Salco Garmin Teamem odbyło się w zgodzie, ostateczna decyzja zapadła przed tygodniem podczas spotkania zawodnika z właścicielem firmy Salco Marcinem Ścigalskim. – Bartek zachował się wobec nas bardzo w porządku, wiedziałem wcześniej o jego planach, konsultował je ze mną. Po ludzku – szkoda mi, że odchodzi, ale trudno, żebym próbował w tym przeszkadzać, skoro propozycja daje mu szanse na rozwój. Zawsze w podobnej sytuacji staram się wspierać zawodnika, a nie mu szkodzić – powiedział nam szef Salco.

– Bartosz zachował się szczególnie sympatycznie, bo zaproponował, że mimo rozstania z nami będzie biegał z logo Salco na koszulce, z czego się oczywiście bardzo cieszę – zapewnia Marcin Ścigalski. A Bartosz Gorczyca dodaje: – Zawsze znajdę miejsce dla Salco na moim stroju! Marcin Ścigalski bardzo mi pomógł w karierze i jestem za to niezwykle wdzięczny.

Salco Garmin Team istnieje od 2015 roku, stworzyli go Robert Faron, Malwina Jachowicz, Miłosz Szcześniewski i Natalia Tomasiak. Rok później dołączył Bartosz Gorczyca, a w międzyczasie ekipę opuścili Natalia Tomasiak (do Salomon Suunto Teamu) i Martyna Kantor (do Buff Teamu Polska). W tej chwili w zespole kierowanym przez Marcina Ścigalskiego pozostaje siedmioro zawodników: Robert Faron, Łukasz Sagan, Miłosz Szcześniewski, Mirosława Witowska, Paulina Wywłoka oraz kontuzjowana od pewnego czasu Ewelina Matuła i Malwina Jachowicz, która jest w ciąży i obecnie nie startuje.

Bartosz Gorczyca jest na razie jedynym przedstawionym zawodnikiem Grupy LukTrans. – Nie mogę mówić o szczegółach, ale planowany jest rozwój ekipy – mówi Bartosz Gorczyca. 

Odejście Bartka z Salco Garmin Teamu zbiegło się w czasie ze zmianą nazwy fanpejdżu grupy na portalu społecznościowym. Salco Team przeistoczył się w The TEAM. – Nie ma to nic wspólnego z naszym rozstaniem z Bartoszem Gorczycą – zapewnia Marcin Ścigalski. – Od pewnego czasu szykujemy zmiany w komunikacji naszego zespołu i to jest pierwszy, tymczasowy zresztą, jej przejaw – informuje właściciel Salco.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce