Beskidzka 160 Na Raty z dłuższym limitem, ale...


Opublikowane w wt., 05/01/2016 - 14:01

Ruszyły zapisy na wiosenną edycję Beskidzkiej 160 Na Raty, która odbędzie się 9 kwietnia. Impreza podzielona jest na trzy dystanse. Najkrótszy wynosi 25 km, a do wyboru jest jeszcze 50 i 100 km. W imprezie może wziąć udział 400 osób, ale zapewne wielu z tych, którzy wybiorą najdłuższy dystans nie dotrze do mety.

- W zeszłym roku bieg ukończyło 30% startujących na najdłuższym dystansie. Na pewno na taki stan rzeczy mają wpływ warunki pogodowe. Bieg odbędzie się w kwietniu i można się spodziewać, że w wyższych partiach gór będzie jeszcze zalegał śnieg. Problemem na trasie są także luźne kamienie i błoto - mówi Przemysław Sikora, współorganizator imprezy, który dodaje, że biegacze często po prostu nie doceniają beskidzkich szczytów.

- One mogą się wydawać niezbyt wysokie i stąd wrażenie łatwości biegu, ale gdy ma się do pokonania 100 km, to przewyższenie zaczyna się robić znaczące. Podejścia miejscami są bardzo ostre - przestrzega nasz rozmówca.

Z powodu warunków na trasie, śliskich kamieni, liści i błota, limit na ukończenie 100-kilometrowego dystansu został wydłużony o godzinę i wynosi teraz 18 godzin. Dłuższy limit nie będzie jedyną nowością. Biegacze otrzymają dyplomy zaprojektowane przez dzieci z rodzin wymagających wsparcia.

Na liście startowej jest już ponad 100 osób. Wpisowe do 31 styczna wynosi 80 zł dla 25 km, 100 zł dla 50 km i 130 zł dla 100km

- Nie jesteśmy imprezą wysokobudżetową. Opieramy się na współpracy z gminami. Oczywiście staramy się pozyskiwać sponsorów, żeby impreza stała się atrakcyjniejsza dla biegaczy - wyjaśnia organizator pytany o rezygnację z najniższego pułapu promocyjnych opłat.

Jednym z partnerów imprezy została ponownie Fundacja „Festiwal Biegów” - zmierzymy czas wszystkim uczetnikom imprezy. Do zobaczenia!

Beskidzka 160 Na Raty w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB

Polecamy również:


Podziel się: