Bezkonkurencyjna Stelmach, dzielny Rogiewicz - 9. DOZ Maraton Łódź [DUŻO ZDJĘĆ]


Opublikowane w ndz., 07/04/2019 - 15:38

Pod zarządem nowych, miejscowych wykonawców odbyła się tegoroczna edycja DOZ Maratonu Łódź. Być może to właśnie przyczyniło się do wzrostu frekwencji w porównaniu z poprzednimi latami. Na wszystkich dystansach – w maratonie, towarzyszącym biegu Ibuprom 10k Run oraz maratońskiej sztafecie – wystartowało w sumie ponad 6 500 biegaczy!

Łódzki maraton zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Etiopczyka Getaye Fissehy Gelawa (2:14:39).

Pasjonującą walkę o drugie miejsce stoczyli Andrzej Rogiewicz z Grudziądza (2:18:30) i Ukrainiec Jurij Rusiuk (2:18:35), którzy ścigali się do ostatnich metrów.

Kolejne nagradzane miejsca zajęli: Przemysław Dąbrowski (2:22:05), Mark Kipchumba Rotich z Kenii (2:22:57) oraz Andrzej Leończuk (2:28:16).

Najszybszy z Polaków przyznał, że zupełnie nie spodziewał się walki o tak wysokie miejsce, tym bardziej, że dopiero co uporał się z kłopotami zdrowotnymi. Dodatkowo ucieszyła go zdecydowanie poprawiona życiówka.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się nasza prawdopodobnie najwszechstronniejsza biegaczka Dominika Stelmach (2:39:11), o prawie 20 minut wyprzedzając Kenijkę Gladys Jepkurui Biwott (2:57:04) i Katarzynę Pobłocką (3:04:29).

Na rozszerzonym podium stanęły również: Izabela Wierzchowska (3:08:10), Białorusinka Inesa Salkiewicz (3:10:07) i Joanna Wilbik (3:11:35).

Pełne wyniki maratonu można zobaczyć TUTAJ.

Dominika Stelmach, jak sama przyznała, odczuwała pewien niedosyt. – Chciałam atakować 2:35, ale nic mi tego dnia nie zagrało i nawet do życiówki zabrakło około dwóch minut – powiedziała nam na mecie.

Yared na łyżwach i tokijskie marzenie. Rozmawiamy z zawodnikami DOZ Maratonu Łódź


W biegu na 10 km trzy pierwsze miejsca zajęli Białorusini: Artsiom Lohisz (30:24), Henadź Wierchawodkin (31:53) i Ihar Cecerukou (31:57). Miejsce tuż za podium zajął najszybszy z Polaków Krzysztof Bodurka (32:05). Wśród pań najlepsze były: Angelika Mach (34:56), Białorusinka Iryna Somawa (35:12) i Sylwia Ślęzak (36:01).

Nowi organizatorzy – nowa trasa. „Bardzo klimatyczna”. Ibuprom Sport Żel 10k Run w Łodzi

Pełne wyniki Ibuprom Sport Żel 10k Run można zobaczyć TUTAJ.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie "Maraton Dbam o Zdrowie", a wspomnianym nowym wykonawcą firma Beauty Sport Run, czyli znane łódzkie małżeństwo trenerów i popularyzatorów sportu Joanna i Jacek Chmielowie.

– Miesiące przygotowań chyba nie poszły na marne – przyznał odpowiedzialny za promocję imprezy Robert Blesiński – czego dowodzi wzrost frekwencji o kilkadziesiąt procent. Wielu osobom, z którymi rozmawiałem, trasa autorskiego projektu Jacka Chmiela bardzo się podobała, bo pokazywała piękne części miasta i sprzyjała szybkiemu bieganiu. Nowością były sztafety naszych olimpijczyków letnich i zimowych. Udało nam się zaprosić wiele ciekawych nazwisk, może to będzie początek czegoś większego na następne edycje. Mamy nadzieję, że nasz łódzki maraton utrzyma się na wysokim poziomie w kolejnych latach.

KW


Polecamy również:


Podziel się: