Biecz powraca na biegową mapę Małopolski. Start 6 września


Opublikowane w wt., 31/03/2020 - 09:46

Królewski Biecz znów powraca na biegową mapę Małopolski, tym razem z Bieckim Biegiem Szlakiem Królowej Jadwigi.

Miasto Biecz ma się czym pochwalić. Ze względu na swoją bogatą historię często jest nazywane Perłą Podkarpacia lub Małym Krakowem. Bywa także określany jako polskie Carcassonne, dzięki zachowanym fragmentom średniowiecznych murów miejskich i zabudowy. Biecz był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Do połowy XVI wieku był jednym z największych miast w Polsce. Przeżył rozkwit w XIV i XV wieku dzięki posiadaniu statusu miasta królewskiego.

Honorowym Patronem Miasta i Gminy Biecz jest od 2007 roku św. Jadwiga Andegaweńska. To właśnie patronce miasta będzie poświęcony impreza zaplanowana na 6 września.

W Bieczu był organizowany to tej pory Bieg Służb Mundurowych i nie tylko z okazji Święta Niepodległości. Bieg cieszył się dużą popularnością, odbyły się trzy jego edycje i później nastąpiła przerwa. Miałem okazję pobiec we wszystkich edycjach. W tym roku Biecz pojawia się znów na biegowej mapie Małopolski - 6 września odbędzie się tutaj Biecki Bieg Szlakiem Królowej Jadwigi.

Celem biegu będzie promocja Ziemi Bieckiej oraz postaci Królowej Jadwigi Andegaweńskiej, a także promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, kulturalnej i społecznej.

– Organizatorem imprezy są Towarzystwo Przyjaciół Biecza i Ziemi Bieckiej oraz Stowarzyszenie Maraton Gorlice. Planujemy rozegranie biegu głównego na dystansie 10 km oraz bieg o złotą lilię królowej Andegaweńskiej, będą to darmowe zawody dla dzieci do lat 14 na dystansach 100 – 800 metrów. Biegi dla dzieci rozpoczną się o godz. 14, a bieg główny wystartuje o godzinie 16 w bieckiego rynku – informuje Mateusz Bryg ze Stowarzyszenia Maraton Gorlice.

Regulamin biegu: TUTAJ

Zgłoszenia:

  • Bieg Główny 10 km: TUTAJ
  • Bieg o złotą lilię królowej Andegaweńskiej – zawody dla dzieci: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce