Bieg 12-godzinny – przeszkodowa nowość od Runmageddonu


Opublikowane w pon., 12/08/2019 - 10:44

Nie lada wyzwanie czekać będzie na uczestników Runmageddonu Silesia JSW S.A. Organizator po raz pierwszy zaprasza do startu w wymagającej i jeszcze bardziej ekstremalnej formule - Biegu 12-godzinnym. To będą pierwsze tego typu zawody w przeszkodowym cyklu.

Rywalizacja będzie się toczyć na terenie, zwyczajowo niedostępnym - w Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Szczygłowice”. W ciągu doby, około 100 osób podejmie się pokonania jak największej liczby okrążeń formuły Classic, czyli 12 kilometrów najeżonych 50 przeszkodami. Jak poradzą sobie z tym zadaniem startujący?

- Przewidujemy, że najlepsi zawodnicy w ciągu 12 godzin zdołają przebiec dystans Classic’a przynajmniej 5 razy. Większość uczestników podczas tego czasu zrobi 3 pętle. To będzie naprawdę wymagające sportowe wyzwanie, dlatego w sposób szczególny zadbamy o startujących. Mogą liczyć na punkty regeneracyjne i ciepły posiłek - mówi dyrektor Runmageddon Silesia Eryk Winiarski.

- Pierwszy raz zaprosimy Runmageddończyków do wzięcia udziału w takiej konkurencji i cieszymy się, że możemy to właśnie zorganizować na terenie kopalni, gdyż to zapewni im maksimum wrażeń – dodaje organizator.

Podczas kończącego wakacje weekendu chętni będą mogli zmierzyć się także z innymi, znanymi już formułami: INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) w niecodziennym górniczym klimacie.

Wyzwanie sportowe przewidziano także dla najmłodszych. W sobotę 31 sierpnia, dzieci w wieku od 4-11 lat zmierzą się z dedykowaną im trasą KIDS (1 km, 10 przeszkód). Natomiast młodzież (12-15 lat) będzie mogła spróbować swoich sił pokonując dwukilometrowe wyzwanie, które urozmaici aż 15 różnych przeszkód.

Źródło: Runmageddon


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce