Bieg 12 Mostów pod ukraińskie dyktando

Opublikowane w wt., 07/07/2015 - 09:57

Sławno, niewielkie miasto na Pomorzu Zachodnim może byś przykładem dla innych, większych metropolii jak zrobić wspaniałe zawody biegowe. Od 13 lat dzięki firmom Olszewski i Synowie oraz Hydrobudowa organizowany jest tutaj Bieg 12 Mostów na który przyjeżdża coraz więcej biegaczy nie tylko z Pomorza.

Relacja Zbigniewa Mamli, Ambasadora Festiwalu Biegów

Na tegorocznej liście startowej widniały nazwiska biegaczy z całej Polski oraz gości z Ukrainy.  I to właśnie Ukraińcy zdominowali rywalizację na przepięknej, niespełna 8 kilometrowej trasie z Pomiłowa do Sławna. Aż 9 gości z Ukrainy znalazło się w pierwszej 11 biegu!

Zwyciężył Sergii Okseniuk z czasem 23:28, tuż za nim finiszowali jego rodacy Yriy Rusyuk - 23:38, i Sergii Ukrainets - 24:02. Wśród pań bezkonkurencyjną okazała się Svitlana Stanko - 27:02, wyprzedzając na mecie Vitę Poteruk - 27:11 i Oleksandrę Oliynuk - 27:29.

Tegoroczny bieg pomimo tropikalnego upału ukończyło 175 zawodników. Dla pierwszej setki finiszującej na mecie organizator przygotował pamiątkowe pucharki.

Na fotografii warszawska ekipa Trucht Tarchomin Team.