Bieg Barbórkowy w Rybniku - „jeden z najlepszych w regionie”


Opublikowane w wt., 30/10/2018 - 09:05

Tradycyjnie już ostatnim akcentem biegowego sezonu rybnickiego MOSiR jest Bieg Barbórkowy. Jego czternasta edycja odbędzie się 2 grudnia.

– Zapraszamy wszystkich do Rybnika. Jak zwykle będzie dobra zabawa i spora dawka emocji! – zachęca Arkadiusz Skowron, wicedyrektor MOSiR.

Bieg Barbórkowy kończy zmagania w 2. Biegowym Grand Prix Rybnika, co dodatkowo podnosi jego rangę.

Wszyscy, którzy pojawią się w Rybnik na początku grudnia, będą mieli do pokonania 10-kilometrową pętlę poprowadzoną ulicami górniczego miasta. Start zaplanowano na godz. 12. Biuro zawodów będzie się znajdować w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej 15A (czynne od godz. 8:30).

– Zawodnicy zostaną sklasyfikowani według czasów netto, za wyjątkiem pierwszych 50 osób na mecie, którzy zostaną sklasyfikowani według czasu brutto. Oprócz kategorii wiekowych, wyróżnimy także najlepszych rybniczan, najstarszych uczestników biegu. Przewidujemy też oddzielną klasyfikację dla górników – wylicza organizator. Dodaje, że nagrody dla najlepszych uczestników tradycyjnie przygotowuje Warsztat Terapii Zajęciowej.

Niekwestionowanym królem rybnickiego biegu jest Dawid Malina, zwycięzca trzech poprzednich edycji. Tegoroczny występ zawodnika stoi jednak pod znakiem zapytania.

– Planuje rozpocząć sezon 2019 już w marcu, dlatego w grudniu powinienem mieć okres przygotowawczy a nie startowy – mówi Malina. – Ale zapraszam wszystkich na ten bieg, bo według mnie, to jedna z najlepiej zorganizowanych imprez biegowych w regionie! – podkreśla.

Trwają już zapisy na start. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.mosir.rybnik.pl. Limit uczestników to 1001 osób.

14. Bieg Barbórkowy w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce