"Bieg bez granic" w Raciborzu okiem Ambasadora

Opublikowane w pt., 11/05/2018 - 11:35

Tradycyjnie w dniu 3 maja odbyła się w Raciborzu jedenasta edycja "Biegu bez granic". Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy rywalizowali na dystansie 3,7 km ( Bieg Młodzieżowy oraz Nordic Walking) oraz w biegu głównym na 10 km. Łącznie we wszystkich konkurencjach czwartkowe zawody ukończyły 704 osoby.

W tym roku pogoda nie była dla biegaczy łaskawa. Prawie trzydziestostopniowy upał, prażące słońce oraz silny wiatr, dały się mocno we znaki wszystkim uczestnikom. W takich mało sprzyjających warunkach o rekordy życiowe było niezwykle trudno, zaś kilkanaście osób nie ukończyło zawodów i zeszło z trasy. Na szczęście jak to w Raciborzu bywa organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali zarówno punkty nawadniania jak i kurtyny wodne.

Zwycięzcą biegu głównego został Mateusz Mrówka z Radlina, który dystans 10 km pokonał w czasie 32 minuty i 25 sekund. Na mecie wyprzedził Kamila Czaplę oraz Mateusza Wolnika. Natomiast wśród pań z czasem 35 minut i 17 sekund triumfowała Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa, wyprzedzając na mecie: Anetę Suwaj oraz Michalinę Mendecką.

Liderem cyklu 4 Biegi Racibórz w kategorii mężczyzn pozostał Mateusz Wolnik. Natomiast wśród pań nieobecną w czwartek Annę Szyjkę zastąpiła Michalina Janowska.

Na mecie na każdego zawodnika czekał okazały medal, trzeci do kolekcji z tegorocznej serii 4 Biegi Racibórz. Zwycięzcy odebrali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich, którzy ukończyli zawody rozlosowano upominki.

Podsumowując była to bardzo udana impreza biegowa, za co wszystkim zaangażowanym w organizację należą się duże brawa. W kuluarach można było usłyszeć, że Racibórz dalej trzyma wysoki poziom.