Bieg Bitwy o Monte Cassino z wyjątkowym gościem i oprawą. Lider Etapowego Maratonu Pokoju trzyma się mocno [ZDJĘCIA]

 

Bieg Bitwy o Monte Cassino z wyjątkowym gościem i oprawą. Lider Etapowego Maratonu Pokoju trzyma się mocno [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 12/05/2019 - 11:12

Bieg Bitwy o Monte Cassino rozgrywany w ramach Etapowego Maratonu Pokoju (EMP) nie przyniósł niespodzianek w klasyfikacji generalnej stołecznego cyklu.

Chociaż zwycięzca dwóch dotychczasowych biegów cyklu Wojciech Skory zastrzegał, że od zwycięstwa bardziej prawdopodobne będzie miejsce na podium, pokonał nowych rywali. - Dzisiaj o zwycięstwo będzie trudno. Startują zawodnicy z teamu Żórawski. Tam mogą być bardzo szybcy zawodnicy- mówił przed biegiem.

- Myślę, że dzisiaj trochę utrudnimy Wojtkowi zadanie - wtórował mu Jarosław Żórawski, znany warszawski sędzia lekkoatletyczny i trener biegowy.

Jednak Wojtek Skory już na pierwszych metrach 5-kilometrowego biegu wyszedł na prowadzenie i utrzymał je aż do końca biegu. - Chyba nawet pobiegłem o 5 sekund lepiej niż poprzednio. Poprawił się stan mojego zdrowia. Zwyżkuje moja forma. Im cieplej, tym lepiej mi się biega - mówił na mecie zwycięzca.

Dla zawodników z teamu Żórawski start był elementem treningu. Dla Dariusza Tyszki tylko dodatkiem do części rowerowej. Na start... przyjechał 40 km na rowerze. - Szykuję się do startów triathlonowych. Przede mną też dwie setki w górach - wyjaśnia Darek, który swój pierwszy bieg na dystansie 100 km przebiegł podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy.

- To świetna impreza. I zamierzam na nią wrócić! - zapewniał Darek.

Bieg Bitwy o Monte Cassino miał wyjątkową oprawę. Zanim zawodnicy stanęli na starcie, spotkali się z Antonim Łapińskim, który podczas historycznej bitwy z maja 1944 r. był noszowym. Dzisiaj, mimo zaawansowanego wieku, do końca imprezy był do dyspozycji biegaczy, którzy mieli do niego mnóstwo pytań. Pan Łapiński cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć i pełnił rolę startowego.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce