Bieg Charytatywny „Rak. To się leczy!” w Poznaniu


Opublikowane w czw., 18/09/2014 - 12:43

Profilaktyka nowotworowa, ruch na świeżym powietrzu, gry i zabawy dla dzieci – jak połączyć te wszystkie elementy? Wystarczy wziąć udział w kolejnym Biegu Charytatywnym „Rak. To się leczy!”. Tym razem w Poznaniu przy Jeziorze Maltańskim. Start 28 września – ul. Wiankowa 3 – o godz. 12.

Bieg w Poznaniu to idealna okazja, aby przyłączyć się do kampanii „Rak. To się leczy!”, mającej na celu promocję profilaktyki nowotworowej. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach, a przede wszystkim skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych. Kobiety będą miały także okazję, aby wykonać mammografię. Aby wziąć udział w biegu wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej www.raktosieleczy.pl lub w dniu imprezy i wnieść opłatę startową. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na zorganizowanie jeszcze większej ilości bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich oraz działania edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”. Organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny, gdyż nie wynik jest najważniejszy, ale wspólny głos w sprawie nowotworów i walki z nimi.

W ramach kampanii „Rak. To się leczy!”, razem z jej organizatorami, współtworzymy wiele imprez okolicznościowych, spotkań z lekarzami oraz konferencji. W ten sposób staramy się uczyć Polaków, jak  zapobiegać chorobom, ze szczególnym naciskiem na szerzenie wiedzy na temat raka – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie. Staramy się w niestandardowy sposób, docierać z informacjami do szerokiej grupy odbiorców w każdym wieku i zachęcać ich do badań profilaktycznych, codziennej dawki ruchu czy zmiany nawyków żywieniowych. Zależy nam, aby takie inicjatywy, jak Bieg Charytatywny „Rak. To się leczy!”, mobilizowały Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy nadzieje, że mieszkańcy Poznania i okolic dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i wspólnie z nami pobiegną w naprawdę słusznej sprawie ­– dodaje.

Oprócz samego biegu na dystansie 5,3 km na uczestników czeka „miasteczko zdrowia”, dużo dobrej muzyki oraz możliwość zdobycia wiedzy na temat onkologii w przystępny i pozytywny sposób. Dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu, czekają także pakiety startowe, medale kampanii „Rak. To się leczy!” oraz szansa wygrania nagrody ufundowanej przez partnerów imprezy. Gospodarzem biegu jest POSiR Malta, a patronat honorowy nad nim objął Prezydent Miasta Poznania. Szczegóły na temat imprezy można znaleźć na stronie www.raktosieleczy.pl.

mat. pras.

for. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce