Bieg dla Europy 2020 – 4 517 finiszerów

 

Bieg dla Europy 2020 – 4 517 finiszerów


Opublikowane w śr., 30/09/2020 - 13:00

Od 31 sierpnia do 27 września Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zachęcało do udziału w wyzwaniu biegowym „Bieg dla Europy 2020”. Trzeba było pokonać 70 kilometrów w 27 dni biegiem, biegiem na bieżni, nordic walking lub spacerem. Przez 27 dni to ciekawe wyzwanie podjęło prawie pięć tysięcy osób, które przebiegły 446 039 kilometrów.

– Miałem okazję uczestniczyć w tym wyzwaniu. Udało się w 27 dni pokonać ponad 216 kilometrów i przy okazji zaliczyć kilka biegów. Ostatnie kilometry dorzuciłem w niedzielę w 27 dzień wyzwania na kultowym Biegu Beskidnika w Magurskim Parku Narodowym. Nie jest to mega wyczyn, bo średnia na dzień wychodzi po około osiem kilometrów na dzień. Była to fajna rywalizacja mobilizująca do częstych treningów i ciągłego spoglądania na klasyfikację – wyjaśnia Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i samej inicjatywy, którego spotkała "miła niespodzianka"

– Na 4 517 osób, które ukończyły wyzwanie udało mi się zdobyć dokładnie 500. miejsce! Z dnia na dzień apetyt rósł i plan był taki, aby przebiec dwa razy ponad limit i udało się nawet z haczykiem – cieszy się.

– Po zaliczeniu 70 km organizator wywiązał się z obietnicy i przesłał bardzo szybko medal oraz pozostałe gadżety. Na uwagę zasługuje fakt, że w porównaniu do innych wirtualnych biegów ten był darmowy i jeszcze z pamiątkami. Miło było spotkać w nim znajomych, którzy również rywalizowali to końca wyzwania, a z niektórymi udała się spotkać nawet na biegu – relacjonuje Marek Podraza.

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce