Bieg dla Hospicjów – liczy się każda złotówka


Opublikowane w wt., 12/02/2019 - 08:52

Już 2 marca 2019 r. wystartuje czwarta edycja Biegu dla Hospicjów. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, Akademii Wychowania Fizycznego i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Bieg odbędzie na trasie o długości 4,2 km, wytyczonej na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu i w jego najbliższej okolicy (wał nad Odrą).

Opłata startowa w całości przeznaczona jest na potrzeby hospicjów i wynosi co najmniej 40 zł.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, napoje i ciepły posiłek, a najlepsi - dyplomy i nagrody rzeczowe. Liczba miejsc jest ograniczona do 999 osób.

W 2018 r. podczas Biegu dla Hospicjów zebrano łącznie 51 134 zł. Pieniądze pochodziły z wpłat od zawodników (opłata startowa - cegiełka), darowizny, zbiórka publiczna, 5 000 zł przekazane przez firmę ATM. Środki zostały przeznaczone na potrzeby Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Bożego, prowadzonego przez Konwent Bonifratrów.

Zebrane środki pozwoliły na zakup sprzętu - w tym 7 nowych łóżek dla drugiego z hospicjów - leków, odżywek, środków opatrunkowych i higienicznych itp. Sfinansowano również wycieczkę dla osieroconych dzieci.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się zebrać jeszcze większą sumę - potrzeby nie maleją.

- Każda złotówka się liczy! Uczestnicząc w biegu realnie pomagamy pacjentom hospicjów, jednocześnie dając wyraz naszej z nimi solidarności. Spotkajmy się na biegu! - zachęca prezes Fundacji Hospicyjnej dr hab. Bożena Szaynok.

4. Bieg dla Hospicjów w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce