Bieg Dwóch Wież Ambasadora. „Bezcenne sekundy”


Opublikowane w ndz., 19/02/2017 - 22:12

W biegu, a w zasadzie sprincie, w którym o miejscu końcowym decydują sekundy i które składają się z każdego najmniejszego detalu - czas reakcji na sygnał startu, rozgrzewka i skupienie przed startem, chwilowe zwątpienie podczas wyścigu czy nawet dobrze zawiązane obuwie, a może właśnie jego brak - istnieje taka pewna zasada. „Nie spier… tego, bo długo czekałeś”. Sukces może obrócić się proch dosłownie w sekundę...

Relacja Marka Grunda, Ambasadora Festiwalu Biegów

Węglokoks Cup Bieg Dwóch Wież. 19.02.2017. Katowice. Inauguracja Pucharu Polski w Biegu po schodach. Biegamy w dwóch wieżach przy ulicy Mickiewicza 29. Emocji aż nadto.

Pierwsza wieża to 20 kondygnacji i 392 stopnie. Druga - 22 kondygnacje i 432 stopnie. W sumie 824 schody. Pomiędzy jednym a drugi tylko 30 minut przerwy. Zleciało jak pstryknięcie palcem.

Przyspieszony oddech i podniesiony poziom adrenaliny nasycił oba budynki niesamowitą atmosferą. Ściany, poręcze i stopnie spływały ciepłym potem. Kolejne (centy)metry smakowały wybornie, choć łydki paliły, a na 12. piętrze drugiej z wierz przed oczami pojawiły się mroczki. To była moja chwila słabości, a plan zakładał maksymalny wycisk organizmu.

Najszybszy z panów - Arkadiusz Karbowy z Konina - oba budynki zdobywa w 3:33. Imponujący wynik. Najszybsza wśród pań - Anna Ficner ze Złotoryi - osiąga czas 4:29. Moja walka nie trwała długo, bo 4:29. Ale popamiętam te sekundy na długo.

Postanowiłem wystartować na boso. Uważałem, że tak będzie mi łatwiej. 

Przed startem miałem możliwość sprawdzenia schodów, po których pobiegniemy. Nie dostrzegłem żadnych przeciwskazań. Uważam ze podjąłem dobrą decyzję. Do samego biegu - w miarę możliwości - dobrze się przygotowałem. Jak widać po wynikach, nie na tyle, aby powalczyć o czołówkę. 

Spoglądam na rezultaty - tylko kilka sekund różnicy. W rzeczywistości to kilka bezcennych sekund. Kilka susów na schodach więcej, susów, które połykają nie dwa schody, ale może trzy, nawet cztery... Jest nad czym pracować.

Rywalizację kończy 105 zawodników (wyniki - TUTAJ). Pobiegliśmy sprawnie i zgodnie z harmonogramem ustalonym przez organizatora.

Przed nami kolejne rundy Pucharu.

Marek Grund, Ambasador Festiwalu Biegów

Czas: 4:29

Open: 19

M20: 9


Polecamy również:


Podziel się: