Bieg Extra 15: Ekstremalnie do Pałacu Wojanów

Opublikowane w śr., 12/02/2014 - 16:32

Zaplanowany na 7 czerwca Bieg Extra 15 to nie jest typowa impreza biegowa. Dystans na pierwszy rzut oka nie robi wrażenia.

Zawodnicy mają do pokonania zaledwie 15 km, ale to tylko pozory. Extra 15 jest biegiem ekstremalnym z elementami rajdu przygodowego. Rozgrywa się na terenie Rudawskiego Parku Narodowego, a oprócz samego biegania, przewidziane zostały dwa punkty wspinaczkowe.

Pierwszy z nich mieści się przy zielonym szlaku Zamków Piastowskich, drugi w rejonie Husyckich Skał. Trasa prowadzi przez ciężkie, błotniste podłoże i podbiegi. Jest technicznie trudna i selektywna. Dodatkowej adrenaliny dostarczają mokradła i przeprawa przez rzekę.

To może być bardzo długi i wymagający bieg. Zeszłoroczny zwycięzca Piotr Holly ukończył tę trasę po 52 minutach i 19 sekundach. Ostatni uczestnik zawodów wbiegł na metę usytuowaną w pałacu w Wojnowie ponad godzinę później.

Zapisy rozpoczęły się kilka dni temu, a liczba miejsc na liście startowej została ograniczona do 300. Wszyscy uczestnicy tej ekstremalnej imprezy, otrzymają medale i koszulki, natomiast zwycięzcy mogą liczyć na nagrody rzeczowe i pobyt w Pałacu Wojanów. Obecnie mieści się tu hotel i SPA, które na pewno docenią zmęczeni zwycięzcy.

Tego samego dnia, oprócz biegu głównego, zostaną też rozegrane I Otwarte Mistrzostwa Pałacu Wojanów w Rodzinnym Biegu Przełajowym. W ramach mistrzostw odbędą się: Bieg Malucha, Szkolniaka i Gimnazjalisty. Zawodnicy tych konkurencji pobiegną trasą wytyczoną na terenie parku wokół pałacu.