Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę poszerza program o nordic walking


Opublikowane w śr., 19/02/2020 - 09:12

W sobotę 6 czerwca 2020 w Kozach odbędzie się osiemnasta edycja Biegu Górskiego na Hrobaczą Łąkę. Szczegóły imprezy w komunikacie prasowym organizatora:

Trasa biegu alpejskiego (dół-góra), od roku 2018, ma długość 14 km i około 720 m sumy przewyższeń. Prowadzi po ciekawej drodze leśnej i widokowym grzbiecie górskim. Jest wyznaczona głównie szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki prosto na szczyt Hrobczej Łąki, gdzie znajduje się krzyż milenijny.

Rekord trasy (z roku 2018) należy do Marcina Kubicy z Inov-8 Team i wynosi 1:02:04.

W tym roku, start biegaczy zaplanowano o godzinie 10:00. Na trasie zlokalizowany będzie punkt odżywczy, a także pośredni pomiar czasu. Na mecie - szczycie Hrobaczej Łąki zaplanowano oficjalne zakończenie, posiłek i odbiór rzeczy z depozytu.

- W pierwszą sobotę czerwca, zapraszamy biegaczy, którzy chcą aktywnie spędzić czas w górach. Dla biegaczy przygotowaliśmy piękną, widokową trasę o długości 14km. To dystans, który podoba się zarówno biegaczom doświadczonym jak i amatorom. Każdy z uczestników biegu otrzyma piękny odlewany pamiątkowy medal. Przygotowujemy ciekawy pakiet startowy. Chcemy, aby każda osoba biorąca udział w naszej imprezie wyjechała z Kóz zadowolona. Postawiliśmy sobie za cel organizować jeden z najlepszych biegów w Polsce - mówi główny organizator biegu Konrad Hamerlak, dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

W tym dniu odbędzie się również 2. Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Metę rajdu zaplanowano także na szczycie Hrobaczej Łąki, a trasa rajdu poprowadzona będzie szlakiem żółtym i ma długość 3,5 km. 

Po miesiącu zapisów na liście znajduje się już ponad 160 zawodników, a więc już ponad połowa z 300-osobowego limitu. Do 6 maja obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 59 zł (płatność on-line).

Organizatorem zawodów jest Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach. 

Strona imprezy: www.bnhl.pl

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce