Bieg Katorżnika - informacje praktyczne


Opublikowane w pt., 05/08/2016 - 08:58

Jak co roku klub WKB Meta Lubliniec przypomina "ostrzeżenie", które uczestnicy otrzymali przed zapisami. Poniżej najważniejsze informacje dla uczestników imprezy  w Lublińcu-Kokotku. Będziemy tam i my - jeszcze w dniu imprezy obszerna relacja i mnóstwo zdjęć. Zapraszamy!  

WKB Meta Lublinie: Woda, bagno, rowy, błoto, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, czyli środowisko przyjazne każdemu Katorżnikowi umili spędzenie sierpniowego weekendu w Kokotku. 

Ale zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu zastanówcie się czy Katorżnik jest imprezą, która Was usatysfakcjonuje. Czas pokonywania ok. 10 km trasy jest zbliżony do waszych wyników w maratonie. Nie tylko pot i łzy ale naprawdę dużo krwi, skręceń, zerwań i zasłabnięć jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć będzie Was pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy.

Droga opłata, złe warunki logistyczne, trasa jest za długa i za ciężka, ale również za krótka i za łatwa. Opłata wysoka, pakiet skromny, podkowa szara a koszulka podarta.

Dojazd na miejsce

Teraz przyszedł czas na realizację podjętej w styczniu decyzji. W tym roku cykl biegów Katorżnika przeprowadzony będzie tylko w sobotę w dodatku 13!!! (13 sierpnia). Nie powinno być kłopotów z dojazdem, jeżeli nie będziemy wjeżdżać do centrum Lublińca. Wjazd do dzielnic Kokotek/Posmyk (na krzyżówce w lesie jest drogowskaz Posmyk) i Ośrodka Silesiana odbywa się z drogi nr 11. Jadąc od Tarnowskich Gór skręcimy w prawo ok. 1 km od witacza Lubliniec. Wjeżdżając tradycyjnie drogą od Lublińca ( 8 km od centrum) po przekroczeniu torów kolejowych skręcamy drugim zjazdem w lewo.

Parkingi

Parkingi i miejsca na namioty jak przed rokiem będą usytuowane zaraz po zjeździe na dawnych boiskach. Busy i autobusy staną na parkingu asfaltowym. Do Silesiany i biura zawodów będziecie mieli do przejścia ok. 300m. Przy Silesianie miejsc jest za mało nawet dla gości hotelowych. Nie ustawiajcie się wzdłuż drogi, bo uniemożliwicie wymijanie się, zablokujecie drogę ewakuacji a przede wszystkim dowóz kolejnych kotłów grochówki. Jeżeli jesteśmy już przy grochówce to będzie wydawana od godz 11:00 przed bramą wejściową na plażę.

Biuro zawodów

Doszliście do biura zawodów, które w tym roku mieści się w hali sportowej. Zmniejszy to drastycznie ilość miejsc noclegowych na tejże hali i utrudni odpoczynek. Zmiana spowodowana została sprzedażą części ośrodka w tym budynku, który dotychczas pełnił role biura. Sytuacja sprawia że za rok to miejsce rozgrywania Katorżnika może być już nieaktualne. 

Przechodzimy do odbierania pakietu startowego. Każda godzina startu będzie miała oddzielne stanowisko. Pokazujemy dokument do weryfikacji, podpisujemy oświadczenie, odbieramy pakiet i możemy przygotowywać się do zabawy, startu lub zwiedzać okolicę. 

Nie ma możliwości odbioru numeru za kogoś (sam pakiet można odebrać przedstawiając ksero dowodu właściciela pakietu). Kapitan może odebrać pakiet za drużynę dostarczając podpisane oświadczenia członków zespołu. Oświadczenie poniżej. Posilić się będzie można w Silesianie lub na parkingu. Idąc na wioskę znajdziecie też sklep. 

Depozyt

Depozyt będzie można zostawić przed wejściem do biura zawodów.

Strefa startu

Każda grupa startujących ma przypisane dla siebie numery, które dodatkowo różnią się od siebie kolorami. One są podstawą do weryfikacji przed wejściem do strefy startu. Start będzie zlokalizowany jak w większości poprzednich edycji na plaży (dzieci jak zawsze przy bramie na dole po przeciwnej stronie hotelu niż plaża). 

Trasa

Trasa jest otaśmowana (na jeziorach tylko jednostronnie od brzegu) ale taśmy to nie poręcze przy schodach i z marasu was nie wyciągną, a jedynym efektem będzie jej zerwanie, a zrywanie taśm, wyjście poza nie, ominięcie i nie pokonanie przeszkody będzie skutkowało dyskwalifikacją. Generalnie taśmy mają wam wskazywać drogę poruszania się, a czy jest ona przyczepiona do konara w wodzie czy do gałęzi pół metra od rowu to jest to spowodowane tylko możliwościami terenu. Nie jest zabronione pomaganie sobie na trasie i na przeszkodach ani ustępowanie miejsca dla ścigaczy z kolejnej godziny.

Meta

Po przekroczeniu mety mijając spikera przedstawcie się np. „Jan Nowak z Lublina, było zaje…ście” Następnie ugaście pragnienie, opłuczcie się najpierw w jeziorze później dajcie się odkazić chemikom pod polowymi prysznicami (będą w namiotach). Jedynie pierwsze trójki proszone są po przekroczeniu mety do udania się bezpośrednio na podium. W takim stanie będziecie bardziej fotogeniczni. 

Sen z piątku na sobotę mogą zakłócać wam szczególnie nad ranem krzyki uciekających zakładników. Przypominam, że zakładnik, który wycofa się z gry przed ucieczką będzie mógł wystartować indywidualnie po starcie biegu z godz 15. O dziwo dla desperatów znalazło by się jeszcze miejsce w kazamatach, worek i kajdanki. Nie ma możliwości startu w innej niż przypisana godzina.

Punkty serwisowe

Przygotujcie się na to, że przebywając w wodzie będzie was dręczyć pragnienie, debiutanci mogą nie wiedzieć, że na Katorżniku punktów odżywczych nie ma, a jeżeli nawet są to nie te znane wam z biegów ulicznych. Pozostałe rzeczy będą już tylko śmierdzącą i brudną przyjemnością.

W przypadku kontuzji są trzy miejsca na trasie skupione w jej drugiej części, z których możecie być ewakuowani. Bądźcie ostrożni i pamiętajcie że ze względu na ukształtowanie terenu ewentualna pomoc może nadejść dopiero po kilkudziesięciu minutach. Sprawdźcie czy wasze szczepienia przeciwko tężcowi są ważne.

Mistrzostwa Polski w Biegu Tyłem

W tym roku nie rozgrywamy Mistrzostw Polski w Biegu Tyłem. Planujemy w przyszłości rozegranie mitingu w takiej konkurencji na nowo wybudowanym stadionie lekkoatletycznym.

Dekoracje

O 17 w sobotę wszystkie drużyny Galernika będą proszone po odbiór trofeów.

Program imprezy

Piątek 12 sierpnia:

12:00 – 21:00 - Biuro Zawodów

Sobota 13 sierpnia: 

Rano - Finisz Ucieczki Zakładników
07:30 - 15:00 - Biuro Zawodów
09:50 - Dekoracja Ucieczki Zakładników
10:00 - Bieg Mężczyzn
10:10 - Mikro Katorżnik
10:25 - Mini Katorżnik
10:40 - Mały Katorżnik oraz Bieg Babci i Dziadka
11:00 – Bieg Mężczyzn 
11:30 – Bieg VIP i Dziennikarzy
12:00 – Bieg Kobiet 
13:00 – Galernik Team 
14:00 – Bieg Mężczyzn
15:00 – Bieg Mężczyzn

Dekoracje indywidualne bezpośrednio po biegu
17:00 – Dekoracja wszystkich drużyn Galernik Team i zakończenie

Oświadczenie zawodnika biorącego udział w Biegu Katorżnika 2016;

Zgadzam się z warunkami uczestnictwa w zawodach określonych w regulaminie. Swoim podpisem zapewniam, że zapoznałem/zapoznałam się z wszystkimi warunkami regulaminu zawodów. Przyjmuję do wiadomości, że należy przestrzegać zarządzeń służb porządkowych oraz warunków regulaminu. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i wizerunku dla potrzeb klasyfikacji biegu oraz zamieszczania w mediach i materiałach promocyjnych Organizator Wojskowy Klub Biegacza Meta, wszystkie osoby z nim współpracujące, a także osoby związane z przeprowadzeniem i organizacją zawodów nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za straty osobowe lub szkody rzeczowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po biegu. 

Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Uczestnicy ponoszą osobistą odpowiedzialność za wszystkie działania lub zaniechania skutkujące naruszeniami dóbr lub praw innych osób. Przez akceptację niniejszej deklaracji uczestnicy zrzekają się prawa dochodzenia prawnego lub zwrotnego od organizatora lub jego zleceniobiorców w razie wypadku lub szkody związanej z zawodami. 

Organizator zwraca uwagę Uczestników zawodów na wielość niebezpieczeństw i zagrożeń wynikających z uczestnictwa w Katorżniku, związanych z dużym wysiłkiem fizycznym, które mogą polegać m.in. na ryzyku utraty zdrowia i życia. Organizator zaleca przed rozpoczęciem przygotowań do Biegu oraz w ich trakcie dokonanie stosownych badań medycznych lub konsultacji lekarskiej, w zależności od wieku oraz kondycji fizycznej Uczestnika

Data: ........................................
Czytelny podpis: .............................
Nr startowy: .................................

źródło: WKB Meta Lubliniec, opr. red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce