Bieg LOVE Walentynkowy: na najpiękniejszej trasie, pod najstarszą sosną


Opublikowane w czw., 14/02/2019 - 08:43

To na pewno jeden z najbardziej oryginalnych biegów, organizowanych w Dniu Zakochanych: VI Walentynkowy Bieg pod Najstarszą Sosną w Polsce w Mińsku Mazowieckim, raptem 40 kilka kilometrów od centrum Warszawy. Wcale to jednak nie najstarsza sosna (choć niezwykle urokliwa) jest jego największą atrakcją. W lesie Stankowizna w Mińsku Mazowieckim warto pobiec, bo trasa wygląda tak…

Trudno o lepszą trasę na bieg walentynkowy, prawda? Pięć lat temu na pomysł towarzyskiego biegu po takim właśnie szlaku wpadł Szymon Wadas z Grupy Niezależni Biegacze MMaz. Spotkali się pod liczącą sobie dobrze ponad 300 lat sosną Wszeborą (22 metry wysokości, ponad 3,5 metra w obwodzie pnia) i pobiegli: bez ścigania, pomiaru czasu i jakiejkolwiek napinki. „To nie jest wyścig! Biegasz, bo kochasz” – głosi hasło imprezy. Chodziło o to, żeby dobrze się bawić, a potem pochwalić się obrazem trasy biegu zapisanej przez gps i zrzuconej do jakiejkolwiek aplikacji.

Taki charakter bieg zachowuje do dzisiaj, choć w niedzielę 17 lutego odbędzie się już po raz szósty. Nigdy nie było żadnego wpisowego, teraz organizatorzy piszą, że będą „być może zbierali jakąś symboliczną opłatę przy rejestracji zawodnika”.

Ta rejestracja odbędzie się w dniu biegu od godziny 9, też, oczywiście, „pod najstarszą sosną w Polsce” (na parkingu). Dwie godziny później – start.

SZCZEGÓŁY/INFORMACJE

Trasa pobłogosławi zakochanym, bo… liczy sobie dokładnie 8,88 km.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce