Bieg Mikołajkowy w Katowicach już za niespełna dwa tygodnie


Opublikowane w śr., 27/11/2019 - 08:49

Katowice, 26 listopada 2019 r. – 7 i 8 grudnia br., odbędzie się szósty Bieg Mikołajkowy organizowany przez MK team. Słynna katowicka Dolina Trzech Stawów zostanie opanowana przez ponad 2500 Mikołajów. Będą biegać, chodzić i świetnie się bawić. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice, Pan Marcin Krupa. 

W drugi grudniowy weekend, na terenie Parku Leśnego w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów wystartują Mikołaje i Mikołajki, pokonując wybrane dystanse. Zarówno panie, jak i panowie będą walczyć o podium w biegu na 5 km i 10 km. W kategorii Nordic Walking do przemaszerowania będzie 5 km.

W szranki z grudniową temperaturą i odległością staną również dzieci. Najmłodsi Mikołaje przebiegną od 50 do 800 metrów. Na wszystkich czekają puchary i atrakcyjne nagrody.

Bieg Mikołajkowy po raz pierwszy odbywać się będzie zarówno w sobotę jak i niedzielę. Organizatorzy zdecydowali się podzielić zawody na dwie odrębne imprezy, dlatego 7 grudnia, w sobotę, leśne alejki opanują najmłodsi (limit 500 osób został już wyczerpany) 8 grudnia z kolei, pobiegną Mikołaje na dystansie 10 oraz 5 km (+ Nordic Walking). Jeszcze przez kilka dni, będzie można się zapisać na bieg (zapisy trwają do 30 listopada)

– Niezależnie od pogody, biegamy, chodzimy, a przede wszystkim doskonale się bawimy się. I to już po raz szósty. Jest nam niezmiernie miło, że każdego roku biegnie z nami coraz więcej Mikołajów. Małych i dużych. To świetny sposób spędzenia czasu z całą rodziną. Gwarantujemy mnóstwo niespodzianek i atrakcyjnych nagród. W pakiecie startowym tradycyjnie już znajdą się czapki mikołajkowe, w których wszyscy, bez wyjątku startujemy. Do zobaczenia na starcie! – mówią organizatorzy.

Bieg Mikołajkowy organizowany przez  MK team odbywa się już od 2014 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice, a wsparcia w organizacji udziela Urząd Miasta Katowice. 

VI Bieg Mikołajkowy to ostatnia impreza wchodząca w skład cyklu Grand Prix MK team 2019. Jednocześnie to ostatnia szansa by zdobyć cenne punkty i poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej, zwłaszcza, że na dystansie 10 km uczestnicy mogą zdobyć kilka punktów więcej niż ci, startujący na 5 km. 
W skład cyklu GRAND PRIX MK TEAM 2019 wchodzą następujące zawody:

  • 5. Parkowe Hercklekoty 
  • 4. Siemianowicki Bieg Świetlików 
  • 5. Siemianowickie Nocne Marki 
  • 6. Bieg Mikołajkowy 

Podsumowanie cyklu odbędzie się podczas uroczystej gali w styczniu 2020 r.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce