Bieg na 100 metrów w programie... MŚ OCR!


Opublikowane w śr., 05/12/2018 - 08:24

Trudno jest sobie wyobrazić największe imprezy lekkoatletyczne bez biegów na 100 m. Gwiazdy sprintu zawsze rozbudzały wyobraźnie kibiców. Organizatorzy Mistrzostw Świata OCR poszli tym tropem i wprowadzili autorską „setkę” do programu tej imprezy. Połamanie 10 sekund wydaje się nieprawdopodobne.

Nowa konkurencja zadebiutuje podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w angielskim Kelvedon Hatch. To odpowiedź na zainteresowanie zawodników, którzy jeszcze szukają dla siebie miejsca w biegach przeszkodowych. Jak zapowiadają gospodarze, uczestnicy zmierzą się z unikalnymi utrudnieniami. Główny nacisk ma być położony na szybkość, technikę i efektywność ruchu.

Póki co planowane są dwie kategorie: poniżej 40 lat i powyżej 40 lat, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Duże zainteresowanie rywalizacją może doprowadzić do utworzenia kolejnych. Wpisowe dla pierwszych 100 zawodników to 100 dolarów. Na najlepsze trójki czekają nagrody finansowe. Medale otrzyma 10 zawodników z kategorii.

Do tej pory Mistrzostwa Świata OCR rozgrywane były na dystansach 3 i 15 km, a także w trzyosobowej sztafecie. W tym roku, na pierwszych z dystansów w kategorii „Pro”, Piotr Łobodziński zajął 5. miejsce. Do podium stracił tylko 12 sekund. W sztafetach męskich i mieszanych Polacy zajęli dwa czwarte miejsca.

Mistrzostwa Świata OCR odbędą się w dniach 11-13 października 2019 roku.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce