Bieg na Hrobaczą Łąkę kusi widokową trasą


Opublikowane w pt., 22/02/2019 - 08:46

W sobotę 1 czerwca w Kozach odbędzie się siedemnasta edycja Biegu na Hrobaczą Łąkę. Trasa biegu w Beskidzie Małym, od roku 2018, ma długość 14 km i około 720 m sumy przewyższeń.

W zeszłym roku zmieniono wiele w samej organizacji biegu. Organizator, zaproponował przede wszystkim wydłużenie dystansu biegu z 6km do 14 km. Aktualna trasa prowadzi po ciekawej drodze leśnej i widokowym grzbiecie górskim. Jest poprowadzona szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki prosto na szczyt Hrobczej Łąki, gdzie znajduje się krzyż milenijny.

W tym roku, start biegaczy zaplanowano o godzinie 10:00. Na trasie organizator zapewnia punkt z wodą i słodyczami, a także pośredni pomiar czasu. Na mecie - szczycie Hrobaczej Łąki zaplanowano oficjalne zakończenie, posiłek i odbiór rzeczy z depozytu.

– W pierwszą sobotę czerwca zapraszamy biegaczy, którzy chcą miło i aktywnie spędzić czas w górach. Przygotowaliśmy piękną, widokową trasę o długości 14 km. To dystans, który podoba się zarówno biegaczom doświadczonym jak i amatorom – mówi główny organizator biegu Konrad Hamerlak, dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

– Każdy z uczestników biegu otrzyma piękny pamiątkowy medal. Przygotowujemy ciekawy pakiet startowy. Chcemy, aby każda osoba biorąca udział w naszej imprezie wyjechała z Kóz zadowolona – zapowiada organizator.

W tym dniu odbędzie się również 9. Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Metę rajdu NW zaplanowano także na szczycie Hrobaczej Łąki, a trasa rajdu poprowadzona została widokowym szlakiem żółtym.

Organizator wprowadził limit zgłoszeń wynoszący 250 osób. Na liście już ponad 60 osób. Do 15 kwietnia obowiązuje wpisowe w wysokości 49 zł (płatność on-line).

17. Bieg na Hrobaczą Łąkę w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce