Bieg Niepodległości w Nowym Sączu: "Cieszmy się!"


Opublikowane w śr., 04/11/2015 - 09:16

Trzecią edycję imprezy objął swoim patronatem prezydent miasta Ryszard Nowak. Do wyboru są dwa dystanse – 5 i 10 km, a trasa poprowadzi m.in. po pięknej, nowosądeckiej starówce. Czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Czas zmierzy Fundacja „Festiwal Biegów”. Zapraszamy!

Chociaż jest to trzecia edycja Biegu Niepodległości rozgrywana w Nowym Sączu, to tamtejsi biegacze cieszą się na sportowo ze Święta Niepodległości dopiero po raz drugi. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku... w Rytrze i miała górski charter. Do Nowego Sącza bieg zawitał rok później. Co czeka nas w tym roku?

Impreza w Nowym Sączu - jak zapowiadają lokalni organizatorzy - ma być radosnym świętem i okazją do uczczenia 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości. – Chcemy podkreślić że Święto Niepodległości, to jest dzień wesoły. Przez lata różnie ludzie podchodzili do tej daty. My uważamy, że trzeba się cieszyć z tego święta. Chcemy, żeby ten bieg był biegiem radosnym - powiedział Grzegorz Mirek, organizator imprezy.

W porównaniu do ostatniej edycji wprowadzonych będzie kilka zmian.

– Nie będziemy startować spod dużej flagi Chcemy jednak, by uczestnicy zabrali ze sobą własne flagi, symbole w barwach narodowych lub przebrali się w narodowe barwy. Stwórzmy biało -czerwony tłum biegaczy – zachęca organizator. – Bieg rozpoczniemy tradycyjnie „Mazurkiem Dąbrowskiego”. Na Rynku rozstawią też partnerzy biegu, chcemy mówić m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowego, bo bieganie po ulicach miasta to istotny wątek tego zagadnienia – dodaje Grzegorz Mirek.

Trasa to 5-kilometrowa pętla, ze startem i metą na nowosądeckim Rynku. Po drodze odwiedzimy m.in. ul. Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki, Aleję Batorego, Lwowską czy Wałową. – Trasa jest taka sama jak przed rokiem. Jest to bieg łatwy i płaski. Trasa na 5 km została stworzona z myślą o osobach, które zaczynają przygodę z bieganiem i pierwszy raz w życiu chcą ukończyć bieg i zmierzyć swoje możliwości – zachęca Grzegorz Mirek.  

Zwycięzców w biegu na 10 km wyłonimy w kategorii open, wiekowych, a także „Najlepszy zawodnik miasta Nowy Sącz oraz najlepsze małżeństwo (suma czasów małżonków). Na krótszym dystansie - w kategorii open.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkowe medale, a na najlepszych czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Limit startujących to 500 osób. Wpisowe to 25 zł (do 8 listopada) oraz 30 zł w biurze zawodów (w przypadku wolnych miejsc). Sekretariat imprez otworzy swoje podwoje w dniu imprezy o godz. 8:00.

Do biegu wciąż można się zgłaszać przez internet. – Dobrze będzie, jeśli przyniesiemy z sobą potwierdzenie wpłaty – sugeruje organizator. Dodaje, że zapisy przyjmowane będą będą też w dniu zawodów. – Jak do tej pory zgłoszonych jest ponad 140 osób. Z doświadczenia wiem, że wiele osób zgłasza się dopiero w dniu zawodów. Zapraszamy, czekamy! – dodaje organizator imprezy.  

Regulamin imprezy – POBIERZ

Rejestracja – TUTAJ

Lista startowa - TUTAJ

W 2014 roku w Nowym Sączu pobiegło 300 osób. Na głównym dystansie zwyciężyli Ukraińcy Natalia Batrak Sergii Krowlajdis. Kto pójdzie w ich ślady? Dowiemy się już 11 listopada – starujemy o godz. 11:11 z nowosądeckiego Rynku.

PS. Podczas imprezy wolontariusze PZU Festiwalu Biegowego będą prowadzić zapisy na krynicką imprezę. Dla chętnych mają 30% zniżki na opłaty startowe. 

Zapraszamy!

Tak było w ubiegłym roku:

RZ

Polecamy również:


Podziel się: