Bieg OSHEE 10 KM: Jest trasa, koszulka, medal...


Już 23 kwietnia wystartuje piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon. Oprócz zawodów na dystansie maratońskim, odbędzie się także bieg OSHEE 10 km. 

W ubiegłym roku niespodzianką dla uczestników było wytyczenie trasy biegu w całości po prawobrzeżnej części Warszawy. Okazała się ona bardzo szybka, i spotkała się z uznaniem biegaczy, dlatego w tym roku OSHEE 10 km odbędzie się na tej samej trasie – zapowiadają organizatorzy w komunikacie prasowym.

Trasa OSHEE 10 km przebiegająca przez jedną z najpiękniejszych dzielnic Warszawy – Saską Kępę. Wzorem lat poprzednich start królewskiego dystansu i biegu na 10 km odbędzie się równocześnie. Wszyscy zawodnicy rozpoczną swoje zmagania o godzinie 9:00 na Wybrzeżu Szczecińskim, z którego maratończycy skierują się na północ, a uczestnicy biegu OSHEE 10 km na południe.

Na początkowych kilometrach krótszego dystansu trasa będzie prowadzić szerokimi ulicami, w tym również z trzema pasami ruchu. Punkt odżywczy w okolicy piątego kilometra, na ul. Egejskiej, pozwoli nabrać sił na drugą połowę trasy i szybki finisz na błoniach Stadionu PGE Narodowy.

– Niemal każdy biegacz, niezależnie od tego czy profesjonalista czy amator, startuje w zawodach z myślą o pobiciu kolejnego rekordu życiowego. W ubiegłym roku udało nam się wytyczyć trasę o płaskim profilu, z jednym lekkim wzniesieniem, która sprzyjała osiągnięciu tego celu. Po zawodach spotkaliśmy się z bardzo wieloma wyrazami uznania dla trasy biegu OSHEE 10 km, dlatego zdecydowaliśmy o poprowadzeniu jej tymi samymi ulicami – mówi Jarosław Żórawski, Sędzia Główny ORLEN Warsaw Marathon.

Biegacze, którzy chcą wziąć udział w biegu OSHEE 10 km mogą rejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl i wybrać jeden z dwóch wariantów pakietów – STANDARD lub BASIC. W tym roku pakietach STANDARD znajdą białe koszulki techniczne asics wykonane w technologii motion Dry, które doskonale gospodarują wilgocią i odprowadzają pot ze skóry. Innowacyjny i delikatny materiał cyberdry, z płaskimi szwami w strategicznych obszarach i krojem typu raglan, zmniejsza ryzyko otarć, zapewniając maksymalny komfort podczas biegu.

Tak będzie wyglądał medal konkurencji:

Koszulki ozdobione będą Grafiką z dużą cyfrą 10 z wplecionymi w nią najbardziej charakterystycznymi symbolami stolicy.

Dodatkowo wszystkie osoby, które zarejestrują się do 31 marca otrzymają imienny numer startowy.

Po raz kolejny przyciągnie rekordową liczbę biegaczy, zarówno tych, którzy startują po raz kolejny, jak i debiutantów. Jedną z osób, które pojawią się ponownie na trasie, będzie Jakub Przygoński, członek grupy ORLEN Team. – Nie wyobrażam sobie, że w tym roku mogłoby mnie zabraknąć na największej imprezie sportowej w naszym kraju. Po raz kolejny, razem z tysiącami innych biegaczy, chcę poczuć atmosferę wielkiego święta sportu i powalczyć o jak najlepszy wynik.

ORLEN Warsaw Marathon w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Bieg OSHEE 10 km w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: