Bieg Papieski w Konstancinie-Jeziornej - "uciekło kilkaset metrów"


Opublikowane w pon., 07/10/2019 - 09:45

W cieniu kolejnej edycji Biegnij Warszawo, w pierwszy październikowy weekend w stolicy i okolicach odbyło się kilka innych biegów. Ja wybrałem się na 13. Bieg Papieski w podwarszawskim uzdrowisku - Konstancinie-Jeziornej.

Osobiście nie czuję się dziś na siłach na pokonanie 10 km, więc spontanicznie, pod wpływem świetnych wyników znajomych, którym mimo podbiegu pod Agrykolę sypnęło życiówkami, postanowiłem wybrać się do Konstancina.

Mimo, że wcześniej tego nie planowałem, start o 14:30 i zapisy wyłącznie na miejscu oraz chęć pobiegania były silniejsze. Zgodnie z tym co głosił cytat Stefana Żeromskiego na jednej z tabliczek w parku, właśnie tak wyglądał ten weekend.

Bieg, dotychczas rozgrywany w Habdzinie, w tym roku został przeniesiony do Parku Zdrojowego, zaraz obok tężni w Konstancinie-Jeziornej. To najprawdopodobniej poskutkowało tym, że z dystansu 5 kilometrów uciekło kilkaset metrów, bo na mecie dystans na zegarku wynosił około 4,65 km. Szkoda, bo z tego co się orientuję, jest tam przecież organizowany parkrun, gdzie trasa jest wymierzona.

Bieg zorganizowany z okazji rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu św. Jana Pawła II (16 października 1978 r.). Start i meta zlokalizowane przy pomniku Papieża Polaka, który jest honorowym obywatelem miasta. Bieg poprzedził występ orkiestry. Organizatorzy przytoczyli też uczestnikom kilka wypowiedzi św. Jana Pawła II na temat sportu.

Odśpiewano też Barkę. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna wystawa.

Wyniki:

Mężczyźni:

1. Bartłomiej Kuna - 17:00
2. Marek Turczyn - 17:13
3. Piotr Basiak - 17:29

Kobiety:

1. Aleksandra Golon - 20:34
2. Natalia Kostrzewska - 22:18
3. Magdalena Rembowska - 22:49

Organizatorzy przygotowali także nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu.

Pełne wyniki: TUTAJ

Michał Sułkowski, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce