Bieg SGH - kolokwium przed maratonem. Po... życiówkę!


Tydzień przed ORLEN Warsaw Marathon do wspólnego biegania w stolicy zapraszają władze i studenci Szkoły Główny Handlowej. Wystartować może każdy, bez względu na posiadany czy nie studencki index, przy okazji wspierając charytatywny cel zawodów.

Bieg SGH: 30 od 1500. „Pomagajmy, jak umiemy najlepiej”

Dla maratończyków jest to znakomity sprawdzian formy przed czekających ich wyzwaniem.

Do wyboru są dwa główne dystanse - 5 i 10 km. To znakomita okazja, żeby „przepalić płuca” i sprawdzić formę przed wiosennym startem docelowym. Zdaniem maratończyka Jakuba Nowaka (życiówka 2:14:09), każdy bieg jest lepszy treningu.

- Wraz z moim trenerem Markiem Jakubowskim na tydzień przed maratonem preferujemy start -w biegu masowym – najlepiej mocne przetarcie na dystansie 10 km. Rywalizacja jest zawsze lepszym bodźcem treningowym niż trening. Jest to też ostatnia mocna jednostka, którą wykonujemy przed maratonem - mówi wicemistrz Polski w maratonie z 2015 roku.

Słowa naszego rozmówcy potwierdzają wyniki. Trzy lata temu, gdy zdobywał medal mistrzostw Polski, tydzień przed maratonem wystartował w niemieckim Korschenbroich, właśnie na 10 km. Uzyskał tam znakomity czas 30:14 i zajął dziewiąte miejsce. Rok temu w Londynie podopieczna trenera Jakubowskiego Iwona Bernardelli ustanowiła rekord życiowy w biegu na 10 000 m na bieżni z wynikiem 32:55.06. Osiem dni później w Ottawie zdobyła złoto Wojskowych Mistrzostw Świata w maratonie, z czasem 2:34:47.

– Jeżeli dobrze przepracowaliśmy czas przygotowań do maratonu, taki start kontrolny może nas zaskoczyć życiówką. Jest to pobudzenie szybkościowe, przetarcie przed startem docelowym, którym jest maraton – podkreśla Jakub Nowak. – Biegnijmy na samopoczucie – podkreśla.

– Jeśli start nam nie wyjdzie, to... nie można się załamywać. Forma ma przyjść za tydzień. Pamiętajmy, że naszym startem docelowym jest maraton. W przypadku słabszego biegu, nie „katujmy” się już na treningach, bo nie wyjdzie to na zdrowie – akcentuje warszawski biegacz.

5. Bieg SGH wystartuje 15 kwietnia z ul. Batorego. Meta zawodów zlokalizowana będzie na terenie Ogrodów Rektorskich Szkoły Głównej Handlowej. Oficjalne otwarcie imprezy o godzinie 9:00. Godzinę później wystartuje biegu na „piątkę”. O 12:15 wystartują zmagania na 10 km. W tym roku rozegrane zostanie też bieg dla dzieci na 1,1 km. Zapisy trwają (TUTAJ).

Rok temu na 5 km wygrali zostali Łukasz Oskierko (14:35) oraz Agnieszka Wójcik (18:31). Na „dychę” najlepsi okazali się Michał Bernardelli (31:44) oraz Martyna Wiśniewska (37:49).

5. Bieg SGH w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: