Bieg SGH także na 10 km! Pobiegną dla dzieciaków [ZAPISY]


Opublikowane w pon., 22/02/2016 - 11:34

Ruszyły zapisy do 3. Biegu SGH w Warszawie. W tym roku na uczestników czeka kilka nowości. Najważniejsza to rozszerzenie programu zawodów o dystans 10 km. Hasłem przewodnim imprezy jest „Biegniemy dla dzieciaków”, a jednym z partnerów organizacyjych – Festiwal Biegów.

W premierowej edycji Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej zapraszał biegaczy na trasę długości 4,2 km. Rok później bieg wydłużono do 5 km. W tym roku biegacze będą mieli do wyboru start na dystansie 5 i/lub 10 km.

– Organizując kolejne edycję powinniśmy się rozwijać. Nie można stać w miejscu. Bieg na 10 km pozwala nam dotrzeć do kolejnej grupy biegaczy. Dodatkowo to jest bardzo popularny i lubiany dystans w naszym kraju, często startują tu osoby przygotowujący się pod dłuższe dystanse. A ponieważ nasza impreza odbędzie tydzień przed maratonem w Warszawie (OWM – red.), powinna przyciągnąć tych, którzy chcieliby się jeszcze sprawdzić przed królewskim dystansem – mówi Krzysztof Andrzejewski, współorganizator imprezy.

W związku z dodaniem nowego dystansu, korekcie ulegnie trasa stołecznego biegu. Tak jak rok temu brama startowa stanie przy klubie studenckim „Stodoła” przy ul Batorego. Po raz pierwszy w tym samym miejscu znajdować się będzie też meta. Przypomnijmy, że w poprzednich latach finiszowano na kampusie SGH.

– Trasa musiała różnić się od tej ubiegłorocznej, bo trzeba było zrobić dwie pętle po 5 km. Ze względu na dużą skalę imprezy, nie mogliśmy też zamknąć wszystkich ruchliwych ulic w tej części Mokotowa. Co do samego przebiegu trasy, to zmiany nie są znaczące. Nowości dotyczą uliczek Starego Mokotowa, jak np. ul. Wiśniowa, ul. Sandomierska czy też ul. Kazimierzowska, którymi pobiegniemy w tym roku. To są szerokie uliczki, z dobrą nawierzchnią. W tym roku jest też mniej zakrętów. Dla biegaczy warunki będą więc bardziej komfortowe – wylicza organizator.

Limit uczestników w Biegu SGH został zwiększony z 1000 do 2000 osób. Zapisy internetowe rozpoczną się jeszcze dziś i potrwają do 15 kwietnia, a system rejestracji i elektroniczny pomiar czasu zapewni Fundacja „Festiwal Biegów”.

– Szacujemy, że osiągniemy maksymalny poziom uczestników. Limit nie jest jakoś z góry podzielony i np. 1000 pakietów przeznaczyliśmy dla dystansu 10 km. Wszystko wyjdzie w trakcie zapisów, każdy ma możliwość wyboru. Póki co, ze względów organizacyjnych nie chcielibyśmy, żeby startowało tu np. 3000-4000 osób. Ale kto wie co będzie za rok? Impreza przecież się rozwija! – podkreśla Krzysztof Andrzejewski.

3. Bieg SGH rozegrany zostanie 17 kwietnia. Impreza tradycyjnie ma wymiar charytatywny. W tym roku cały dochód z biegu przeznaczony jest na pomoc dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Zebrane środki tak jak rok temu zostaną przekazane Fundacji Spełnionych Marzeń.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczne zmagania na dystansie 5 km ukończyło 670 osób. Zwyciężył Krzysztof Wasiewicz z czasem 15:32, o sekundę wyprzedzając Łukasza Oskierko. Wśród kobiet najlepsza była Antonina Miłek z wynikiem 18:20.

3. Bieg SGH w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: