Bieg SGH w randze Otwartych Mistrzostw Polski Kobiet na 5 km. Wysokie nagrody, ale tylko za "dobre czasy"


Opublikowane w wt., 14/01/2020 - 09:04

Ruszyły zapisy do 7. Biegu SGH w Warszawie. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle ciekawie, bo w ramach imprezy odbędą się 9. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5 km. Wysokość nagród dla najlepszych zawodniczek uzależniona będzie od uzyskanych czasów.

Tak wysokich premii w historii walki o medale na tym dystansie chyba jeszcze nie było. Organizatorzy chcą promować szybkie bieganie, dlatego przygotowali specjalne nagrody dla najszybszych biegaczek. Uzależnili je od uzyskwanych czasów. Przykładowo jeśli mistrzyni kraju złamie barierę 15:45, otrzyma aż 2 000 złotych. Jeśli jednak zdobędzie tytuł ze słabszym czasem, bo powyżej 16:15, to na jej konto wpłynie już tylko 1 250 zł.

Nagrody w klasyfikacji Mistrzostw Polski przygotowano w sumie dla pięciu najlepszych zawodniczek. Co ciekawe, każda z tych biegaczek, która w Warszawie pobiegnie szybciej niż 15:30, otrzyma dodatkowo 500 zł premii. Nagrody mogą jeszcze wzrosnąć, bo wciąż są poszukiwani sponsorzy.

– Chcemy wykorzystać potencjał trasy, która jest na Mokotowie. Tak naprawdę to trzy zakręty i cztery długie proste. Mogą tu paść bardzo dobre wyniki. Chcemy, by za medalami mistrzostw Polski szły dobre czasy, dlatego nagrody powiązaliśmy z wynikami. Liczymy, że dzięki temu więcej zawodniczek pobiegnie na takim europejskim poziomie czyli 15:30 – mówi maratończyk Jakub Nowak, współorganizator Biegu SGH. I dodaje:

– Mamy zamiar wpierać rozwój polskiego sportu i polskie zawodniczki. By one prezentowały one jak najwyższy poziom. Za dobrymi wynikami mogą iść zaproszenia na większe imprezy na świecie – wskazuje Kuba Nowak.

Tabela nagród 9. Otwartych Mistrzostw Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5 km:

Rok temu za złoty medal MP kobiet w Cieninie można było otrzymać 1000 zł. Za tytuł wśród mężczyzn na warszawskim Ursynowie płacono 1500 zł. Mowa oczywiście o dystansie 5 km. Kwoty te nie były uzależniona od wyniku.

Bieg SGH to największa impreza biegowa organizowana przez samorząd studencki w kraju. Zapisując się uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Limit uczestników wynosi łącznie 2 200 osób.

Aby rywalizować o medale Otwartych Mistrzostw Polski na 5 km, panie NIE muszą posiadać licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Nie jest też wymagane dodatkowe zgłoszenie..

– Zapraszamy wszystkie biegaczki, które chcą sprawdzić się w mistrzostwach. Mamy nadzieje, że będzie to niesamowita impreza. Z roku na rok widać, że bieg dokonuje sporego postępu. Można powiedzieć, że to już jest przeskok. Za tym biegiem stoją głównie studenci SGH i widzę, jak oni coraz bardziej starają się podejść profesjonalnie do tego wydarzenia. Widać, że oddają kawałek serca tej imprezie - dodaje Kuba Nowak.

7. Bieg SGH i 9. Otwarte Mistrzostwa Polski na 5 km zaplanowano na 26 kwietnia. Czy będą to najszybsze mistrzostwa w historii? Do tej pory tylko tylko dwa razy złoty medal dawał wynik lepszy niż 16 minut - w 2012 roku Dominika Nowakowska wygrała z rezultatem 15:52, a dwa lata później Iwona Bernardelli z czasem 15:54.

Strona imprezy: https://bieg.samorzadsgh.pl

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce