Bieg Siedleckiego Jacka w covidowej formule. Grand Prix Traktu Brzeskiego odwołane


Opublikowane w śr., 01/07/2020 - 09:36

Organizatorzy imprezy w Siedlcach informują, że jedenasta edycja imprezy odbędzie się 30 sierpnia. „Wspaniała wiadomość dla wszystkich biegaczy” - podkreślają. Wydarzenie będzie miało nową formułę, dostosowaną do aktualnych wytycznych rządowych dot. pandemii koronawirusa.

Ilość miejsc została ograniczona do 150 osób. W biegu mogą jedynie wystartować osoby, które ukończyły 13 rok życia. Do pokonania będzie 5-kilometrowa trasa z bazą przy Ośrodku Sportu przy ul. Prusa 6. W programie imprezy zabraknie półmaratonu, nordic walking oraz biegów dzieci.

„Wracamy do tego jak było za pierwszych edycji. 5 km i 150 osób. Mi sie to podoba. A może i medlem nawiążecie do tych pierwszych?”

- skomentował jeden z uczestników.

Zapisy do imprezy ruszą 15 lipca. „Kto pierwszy ten lepszy” - przypominają gospodarze.

To dobra wiadomość. Gorszą jest odwołanie Grand Prix Traktu Brzeskiego, scalającego biegi w Wiązownie, Mińsku Mazowieckim, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim i Siedlcach.

Cykl ruszył 23 lutego br. podczas 40. Półmaratonu Wiązowskiego.

Z wiatrem i pod wiatr - „życiówek” nie zabrakło podczas 40. Półmaratonu Wiązowskiego i Wiązowskiej 5-tki [WYNIKI, DUŻO ZDJĘĆ]

„Rekordowa frekwencja i świetne wyniki biegaczy, rozbudziły nasze nadzieje na fantastyczną rywalizację podczas dalszych etapów Grand Prix. (…) „Niestety w obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy i kiedy odbędą się kolejne imprezy zaliczane do GPTB. Stan epidemii, kolejne obostrzenia wprowadzane przez rząd i sukcesywnie zaostrzane uniemożliwiają prowadzenie jakiejkolwiek działalności związanej z organizacją imprez sportowych czy rekreacyjnych. Wszyscy organizatorzy biegów stoją przed podobnymi dylematami. Biegi są przekładane na następny rok lub kumulują się jesienią”

- czytamy w komunikacie o odwołaniu Grand Prix Traktu Brzeskiego 2020. Jak informują Inicjatorzy cyklu, wyniki 40. Półmaratonu Wiązowskiego i 23. Wiązowskiej 5-tki zostaną zaliczone do przyszłorocznej klasyfikacji GPTB.

„Startując w 2021 roku w Wiązownie będziecie mogli spróbować poprawić swoje wyniki, a w klasyfikacji GPTB zostanie uwzględniony wynik lepszy”

- zachęcają.

„Mamy nadzieję, że naszą decyzję przyjmiecie ze zrozumieniem i wszyscy zobaczymy się podczas kolejnej edycji Grand Prix Traktu Brzeskiego w 2021 roku”.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce