Bieg Siedleckiego Jacka: Złota Dominika Napieraj!

Opublikowane w pon., 31/08/2015 - 11:32

W weekend Dominika Napieraj wzbogaciła swój dorobek tytułów o kolejne dwie pozycje. I to jakie! W niedzielę zawodniczka AZS AWF Wrocław została mistrzynią Polski kobiet w biegu na 5 km. Dzień wcześniej wywalczyła srebro podczas mistrzostw kraju pań na 10 km.

Niedzielne zmagania w Siedlcach to głównie pojedynek Dominik Napieraj i Dominiki Nowakowskiej. Do gry próbowały się jeszcze włączyć Justyna Korytkowska czy też Aleksandra Lisowska, jednak ich zmagania to głównie walka o brązowy medal.

Jeszcze w sobotnie popołudnie zawodniczka z Wrocławia rywalizowała z Katarzyną Kowalską i Iwoną Lewandowską o podium mistrzostw polski w biegu na „dychę”. Faworytką biegu na 5 km wydawać się więc mogła Dominika Nowakowska. Zawodniczka LKB im. Braci Petk Lębork ma udany sezon, występ w Diamentowej Lidze w Londynie i wygrane wiele biegów na koncie.

Dodatkowo podczas Mistrzostw Polski na 5000 metrów rozgrywanych w Krakowie to Dominika Nowakowska wyprzedziła swoją imienniczkę zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski z czasem 15:46,20. Zawodniczka AZS AWF Wrocław była trzecia z rezultatem 15:55,96. Zwyciężyła wtedy Renata Pliś. Dla Dominiki Napieraj była to, więc dobra okazja do rewanżu.

Jak się okazało, dystans prawie 230 km z Łodzi do Siedlec można było pokonać szybko, przy okazji regenerując organizm. Kilka zawodniczek zdecydowało się bowiem na start w obu imprezach, w tym Aleksandra Lisowska czy też Anna Gosk. Bieg na 5 km wystartował o godzinie 10:45.

Walka o złoty medal była bardzo wyrównany. Biegnąca z „1” Dominika Nowakowska i Dominika Napieraj – numer „2” na liście startowej, nie miały zamiaru odpuścić do ostatnich metrów. Ostatecznie zwyciężyła zawodniczka AZS AWF Wrocław z czasem 16:39. Nad Nowakowską wypracowała tylko (lub aż) sekundę przewagi!

Przypomnijmy, że dzięki sprinterskiemu finiszowi również o sekundę wrocławianka pokonała Iwonę Lewandowską podczas bieg na 10 km w Łodzi i wywalczyła srebro Mistrzostw Polski.

Trzecia w Siedlcach była Kenijka Stellah Barsosiu z czasem 16:50, a brąz MP przypadł czwartej na mecie Justynie Korytkowskiej – 17:08.

Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet na 5 km rozegrane zostały w ramach 6. Biegu Siedleckiego Jacka. W zmaganiach panów na 5 km zwyciężył Kenijczyk Moses Kibire z czasem 14:18 , który wyprzedził Łukasza Parszczyńskiego (14:36).

Zwykle biegi na 5 w Siedlcach to rozgrzewka przed daniem głównym, czyli półmaratonem. Biegacze rywalizujący na dystansie 21,097 km wystartowali o 12. Warunki nie mieli najłatwiejsze.

Ostatecznie zwyciężył Kenijczyk Joel Maina Mwangi z czasem 1:05:37. Najlepszy z Polaków Przemysław Dąbrowski był szósty z czasem 1:13:13. Wśród kobiet wygrała Kenijka Stellach Barsosio z wynikiem 1:16:25, która przypomnijmy że półtorej godziny wcześniej wcześniej startowała w biegu na 5 km. Najlepsza pań najlepszą z Polek była Izabela Trzaskalska z czasem 01:17:55. Półmaraton ukończyło 281 osób.

Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.